Strona głównaEsportDreamHach Summer z dwoma turniejami Fortnite. Pula nagród wynosi 200 tysięcy dolarów

DreamHach Summer z dwoma turniejami Fortnite. Pula nagród wynosi 200 tysięcy dolarów

Jeżeli tęsknicie za profesjonalnymi rozgrywkami Fortnite, mamy dla Was dobrą wiadomość. DreamHack Summer po raz kolejny zaoferuje fanom battle royale mnóstwo rozrywki. W dwóch turniejach najlepszym graczom rozdane zostanie 200 tysięcy dolarów.

Czasy świetności esportowej sceny Fortnite są już za nami. Kiedyś gra potrafiła przyciągać setki tysięcy widzów śledzących rozgrywki FNCS z perspektywy różnych graczy streamujących na Twitchu, a walka pomiędzy Europą a Ameryką Północną wzbudzała sporo emocji. Pule nagród w pewnym momencie zaczęły jednak spadać, a razem z nimi popularność profesjonalnych rozgrywek.

Zobacz: Verbatim wprowadzi jednorazowe dyski SSD

Dyskusje o rywalizacji wróciły na nowo razem z rozpoczęciem ostatniego sezonu i odważną edycją Epic o pozbyciu się budowania. Okazało się, że nawet bez swojej popularnej mechaniki Fortnite ma sporo do zaoferowania. Alternatywna wersja gry spodobała się graczom na tyle, że powstał tryb Zero Build, który stał się permanentnym dodatkiem do Fortnite. Naturalną koleją rzeczy było postawienie pytania, jak wyglądałaby rywalizacja w nowym trybie.

Zero Build w profesjonalnych warunkach będziemy mogli obejrzeć od 18 do 20 czerwca podczas tegorocznej odsłony DreamHack Summer. Organizatorzy zapowiedzieli właśnie, że w tym roku dostaniemy aż dwa turnieje Fortnite. Jeden z nich zostanie rozegrany w klasycznej wersji gry, a drugi w trybie Zero Build. Każdy z turniejów będzie miał pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Dla fanów esportowej sceny Fortnite będzie to bardzo ciekawe wydarzenie. Cash Cupy w Zero Build odpowiedziały na pierwsze pytania dotyczące rywalizacji w tym trybie. Turniej z prawdziwego zdarzenia z dużą pulą nagród może jednak rozwiać wszelkie wątpliwości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię