Advertisement
Strona głównaKonsoleDualShock 5 będzie kompatybilny z PlayStation 4

DualShock 5 będzie kompatybilny z PlayStation 4

Microsoft oficjalnie zapowiedział, że kontroler Xbox Series X będzie współpracował z Xbox One, a kontroler Xbox One z konsolą Xbox Series X. Na identyczny krok prawdopodobnie zdecydowało się Sony, co potwierdza wpis na francuskiej stronie PlayStation.

Kontrolery konsol nowej generacji często budzą nie mniejsze zainteresowanie niż same PlayStation 5 i Xbox Series X. Gracze na całym świecie zastanawiają się, co w trakcie grania przyjdzie im trzymać w dłoniach. Czy pady będą wygodne? Jakie będą miały funkcje? Czy producenci przygotowali coś nowego? Ile będą kosztować dodatkowe kontrolery do grania ze znajomymi? Pytań jest wiele, ale z czasem otrzymujemy coraz więcej odpowiedzi.

Zobacz: Sony szykuje gry ekskluzywne na PlayStation 5. Microsoft nie do końca…

Tym razem na francuskiej stronie PlayStation pojawił się ciekawy wpis, z którego wynika, że DualShock 5 będzie działał z konsolą PlayStation 4. Jednocześnie możemy się domyśleć, że DualShock 4 będzie działać z PlayStation 5. To świetna wiadomość dla każdego, kto dysponuje sporą kolekcją kontrolerów. Po przesiadce na konsolę nowej generacji nie będzie konieczności wydawania dużych sum na nowe pady.

Zobacz: Sony nie weźmie udziału w E3 2020

Pytanie brzmi – czy korzystają z DualShocka 5 na konsoli PlayStation 4 będziemy mogli korzystać z jego nowych możliwości, np. wibracji haptycznych oraz nowych triggerów? Można mieć co do tego spore wątpliwości. Prawdopodobnie tego typu funkcje muszą być też obsługiwane przez gry, a przecież żadna na PlayStation 4 nie była tworzona z myślą o DualShocku 5. Być może zmieni się to chwilę przed premierą PlayStation 5, gdy pojawi się kilka tytułów cross-generacyjnych, czyli debiutujących jednocześnie na PS4 i PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePPE.pl
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię