Advertisement
Strona głównaKonsoleSony szykuje gry ekskluzywne na PlayStation 5. Microsoft nie do końca...

Sony szykuje gry ekskluzywne na PlayStation 5. Microsoft nie do końca…

Jason Schreier – jeden z najbardziej znanych dziennikarzy growych na świecie – zdradził kilka ciekawych informacji na temat PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Wygląda na to, że Sony i Microsoft od początku przyjmują zupełnie inną strategię.

Już kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że przez pierwsze dwa lata Xbox Series X nie będzie miał gier ekskluzywnych, tworzonych przez studia należące do Microsoftu. Zamiast tego amerykańska firma chce oferować wszystkie produkcje także na PC oraz konsole poprzedniej generacji, czyli Xbox One. Chodzi o to, aby gracze nie czuli, że muszą wybierać między urządzeniami. Schreier twierdzi, że Sony będzie miało zupełnie inne podejście.

Zobacz: E3 2020 bez Sony? Firma może zorganizować własną imprezę

Jego zdaniem Sony już na początku życia PlayStation 5 będzie miało przygotowane kilka gier, które będą dostępne tylko i wyłącznie na konsoli nowej generacji. Dziennikarz przyznał, że wie o kilku grach startowych, ale na razie nie chce zdradzać ich tytułów. Jednocześnie przyznał, że powstaje też sporo produkcji multiplatformowych, jak chociażby nowa część Assassin’s Creed z Wikingami. Te mają być dostępne zarówno na PlayStation 5, Xbox Series X, PC, a także sprzętach obecnej generacji – PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz: PlayStation 5 – najważniejsze rzeczy nie zostały jeszcze ujawnione

Jak myślicie, które podejście okaże się słuszne i kto wygra kolejną odsłonę konsolowych wojen?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię