Strona głównaMobileAktualnościEA tworzy grę mobilną w świecie Władcy Pierścieni

EA tworzy grę mobilną w świecie Władcy Pierścieni

Władca Pierścieni powraca w nieco innej formie, niż mogliśmy się spodziewać. Electronic Arts ogłosiło kontynuację swojej współpracy z Middle-Earth Enterprises, czego pierwszym skutkiem jest gra mobilna.

Middle-Earth Enterprises, właściciele praw do Hobbita oraz Władcy Pierścieni, ogłosili kontynuację współpracy z Electronic Arts. Jako pierwszy projekt zapowiedziano nową grę mobilną o nazwie The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth.

Zobacz: Liczba streamów na świecie spada, ale nie na Twitchu

W oficjalnej informacji prasowej dominowały wypowiedzi przedstawicieli EA oraz Middle-Earth Enterprises. O samej grze dowiedzieliśmy się stosunkowo niewiele. Ma być ot tytuł RPG z walką turową oraz licznymi znajdźkami. Gracze mają brać udział w wydarzeniach przedstawionych w książkach Tolkiena i wcielać się w licznych bohaterów z Władcy Pierścieni i Hobbita.

Jak możecie się pewnie domyślać, informacja o grze mobilnej nie zyskała zbyt wiele popularności wśród graczy. Wielu z nich cieszy jednak fakt, że współpraca EA dalej trwa i w przyszłości możemy zobaczyć jakieś jej efekty na PC lub konsolach.

Electronic Arts planuje udowodnić niedowiarkom potencjał rynku mobilnego latem tego roku. Gra ma wtedy wejść w etap beta testów, co prawdopodobnie przyniesie nam pierwsze fragmenty rozgrywki. Kto wie, może EA Mobile faktycznie szykuje dla nas pełną angażującego storytellingu produkcję.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię