Strona głównaWiadomościHardwareEkrany Microsoft Surface Laptop 3 samoistnie pękają

Ekrany Microsoft Surface Laptop 3 samoistnie pękają

Już kilku użytkowników Microsoft Surface Laptop 3 doniosło, że ekran w ich laptopach spontanicznie i samoistnie pękł i to bez upadku czy też uderzenia. Mowa o sprzęcie, który kosztuje co najmniej 5 tys. złotych.

Zarówno na Reddicie, jak i oficjalnym forum Microsoftu można znaleźć już kilka tematów, w których użytkownicy Microsoftu Surface Laptop 3 donoszą o nieprzyjemnym zdarzeniu. Z relacji tych osób wynika, że nagle w ich drogich laptopach pękł ekran. Miało się to stać spontanicznie i samoistnie, a nie w skutek usterki mechanicznej (upadku lub uderzenia).

Zobacz: Najnowsza aktualizacja Windows 10 powoduje znikanie plików i miesza w profilach

W każdym przypadku scenariusz jest niemal identyczny. Użytkownicy Surface Laptop 3 mieli korzystać normalnie z urządzenia, a następnie odłożyć je na noc. Rano, po otwarciu klapy, okazywało się, że ekran jest pęknięty. Część z tych osób, po zgłoszeniu problemu, poinformowano o konieczności wysłania komputera do serwisu, gdzie wymiana ekranu będzie kosztować aż 500 dolarów. Na szczęście jedna z osób otrzymała inną, bardziej optymistyczną wiadomość.

– Microsoft przyznał w rozmowie ze sklepem, w którym kupiłem urządzenia, że otrzymali kilka podobnych zgłoszeń i się nim przyglądają. Jednak w tym momencie nie są w stanie podać żadnych ram czasowych, w których uda się ustalić źródło problemu i je usunąć – napisał użytkownik Surface Laptop 3.

Surface Laptop 3 pęknięty ekran
Pęknięty ekran w Microsoft Surface Laptop 3, fot. LilyAnthony03 / Microsoft Forum

Szkoda, że do takich sytuacji dochodzi w sprzęcie, który w najtańszej wersji kosztuje 5 tys. złotych. Z drugiej strony tego typu awarie wcale nie są aż tak rzadkie. Najczęściej problemem są błędy konstrukcyjne lub popełnione w trakcie montażu, np. zbyt mocno dokręcona śrubka, która powoduje zbyt wysokie naprężenie materiału. Oby problem  szybko udało się rozwiązać bez dodatkowych kosztów dla użytkowników.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię