Strona głównaKonsoleEmulator pierwszego Xboxa uruchomiony na Nintendo Switch

Emulator pierwszego Xboxa uruchomiony na Nintendo Switch

Jeżeli zastanawialiście się czy można zagrać w tytuły z konsoli Xbox na Nintendo Switch, to już można. Jeden z zapaleńców udostępnił w sieci wideo prezentujące uruchomiony emulator Xboxa na konsoli Switch. Dzięki tej metodzie możemy uruchomić na przenośnej konsoli kilka tytułów z Xbox w tym pierwsze Halo.

Autor filmu pokazuje uruchomienie emulatora i oprogramowania konsoli Xbox w wersji z 2001 roku. Następnie uruchamia Halo: Combat Evolved, tworzy nową postać i pokazuje początek gry. Niestety płynność animacji pozostawia wiele do życzenia. Podobnie działa uruchomiony JSRF: Jet Set Radio Future.

Zobacz: Tańsze Nintendo Switch zadebiutuje już za 2 miesiące?

Jak jednak informuje autor emulatora, program nadal jest rozwijany i obecnie działa płynnie wyłącznie na mocnych komputerach, głównie z powodu szczegółowej emulacji GPU Xboxa, co zajmuje sporo mocy obliczeniowej. Konieczna jest optymalizacja procesu. Dodatkowo na konsoli oryginalny system został zamieniony na Linux, co poprawia wydajność sprzętu. Zamiast Joy-Cona do sterowania wykorzystuje kontroler PS4, obecna wersja emulatora nie wykrywa oryginalnych padów Nintendo. Mówiąc krótko gramy w gry na Xbox na konsoli Nintendo Switch z wykorzystaniem kontrolera Sony, mocno zakręcona akcja.

Zobacz: Nintendo Switch: Pudełkowa wersja Wolfenstein: Youngblood bez kartridża

Odkąd w zeszłym roku została wykryta luka w zabezpieczeniach Switch, wiele osób pracuje nad przeniesieniem różnego rodzaju aplikacji na przenośną konsolę. Dotyczy to zarówno gier NES, SNES, Genesis oraz innych retro konsol. Niestety obecnie dostępne emulatory Xbox są dalekie od ideału, głównie za sprawą złożoności konsoli i dużego zapotrzebowania na moc obliczeniową do prawidłowej emulacji. Samo uruchomienie gier z Xbox na Switch to już spory wyczyn.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcekotaku
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię