Strona głównaEsportCounter-StrikeESL One Cologne to od teraz IEM Cologne - wraca kultowy LAN...

ESL One Cologne to od teraz IEM Cologne – wraca kultowy LAN CS:GO

Świat powoli budzi się do życia po pandemii. Otwiera się także esport – po kilku LANach w League of Legends pora na CS:GO. A nie ma lepszego miejsca na nowe rozpoczęcie niż ESL One Cologne – Katedra Counter-Strike’a. Oprócz Katowic oczywiście.

ESL ogłosiło, że tegoroczny turniej CS:GO w Kolonii odbędzie się w formie LAN-a. Nie będzie to niestety nadal turniej z udziałem publiczności, która zawsze tak wspaniale dopingowała zespoły w Lanxess Arenie, a wydarzenie w studiu ESL. Jednak lepsza taka forma niż kolejny turniej online. 

Mając za sobą 1,5 roku zamrożenia niemal wszelkich LAN-owych rozgrywek, przyznają to chyba wszyscy fani. Esport w wydaniu online to zupełnie inne, często słabsze emocje, mniejsze zainteresowanie, mniejszy “hype” i – niestety – większe ryzyko korzystania z nieuczciwych praktyk, jak chociażby słynnego “coach buga” czy kompletnie niepotrzebnych, negatywnych emocji, jak te przy okazji powtórzonego meczu Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas

W przyszłym roku jednak organizatorzy postawili sobie za cel organizację turnieju z publicznością – ma on się odbyć w dniach 15-17 lipca 2022. Wszystkie bilety, zakupione z myślą o turnieju w Kolonii w 2020 czy 2021 roku, pozostają ważne na przyszły rok, widzowie mogą też ubiegać się o zwrot za ich zakup, jeśli nie planują się pojawić w Lanxess Arenie za rok.

Drugą ciekawą wiadomością jest ta, że turniej w Kolonii oficjalnie dołącza do cyklu Intel Extreme Masters i od tego roku będzie rozgrywany pod nazwą IEM Cologne, a nie – jak do tej pory – ESL One Cologne. Ma to na celu unifikację rozgrywek i podkreślenie znaczenia Kolonii i Katowic jako dwóch najbardziej legendarnych wydarzeń w świecie CS-a, oraz dwóch najważniejszych, mistrzowskich turniejów w sezonie.

IEM Cologne 2021

Tym samym każdy cykl ESL Pro Tour będzie się teraz składał z turniejów Intel Extreme Masters, DreamHack Masters oraz dwóch sezonów ESL Pro League – będą to rozgrywki poziomu Masters. Niżej znajduje się poziom Challenger, z turniejami DreamHack Open, krajowymi mistrzostwami ESL i ligą ESEA Premier. Wszystkie te zmiany oznaczają, że z kalendarza CS:GO znikają turnieje znane jako ESL One.

Tegoroczny turniej IEM Cologne rozegrany zostanie w dniach 6-18 lipca. Wezmą w nim udział 24 zespoły, a pula nagród wyniesie milion dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię