Strona głównaKonsoleSprzedaż Xboxa One X na Amazonie podskoczyła o kilkaset procent

Sprzedaż Xboxa One X na Amazonie podskoczyła o kilkaset procent

Nie, w tytule nie ma pomyłki, Wy też nie macie omamów wzrokowych. Niespodziewanie Amazon zanotował, że sprzedaż Xboxa One X znacząco wzrosła.

Amazon ma specjalną podstronę, na której każdy zainteresowany może zobaczyć które produkty cieszyły się zwiększonym zainteresowaniem w mijających dniach. Okazuje się, że jednym z nich jest Xbox One X, czyli konsola odchodzącej już na emeryturę generacji. W ciągu ostatnich 24 godzin jej sprzedaż podskoczyła aż o 431 %, a jeszcze kilka godzin temu było to… 747%. 

Skąd taka nagła i rekordowa sprzedaż Xboxa One X? Można przypuszczać, że chodzi o… nazwę. Series X, One X – mniej obeznani z nowoczesnymi technologiami rodzice czy dziadkowie graczy łatwo mogą popełnić błąd przy zakupie. Tym bardziej, że sprzedający, widząc nagłe zainteresowanie, windują ceny i  takie 500 dolarów za konsolę wygląda całkiem wiarygodnie. Do tego, dzisiaj na całym świecie wystartowała przedsprzedaż Series X, a że konsole są trudno dostępne w elektromarketach, to klienci zapewne szukają ich na serwisach typu Amazon, eBay i Allegro.

Zobacz: Xbox Series X – nowe wideo zdradza szczegóły kontrolera

Jeśli więc liczycie na prezenty zrobione przez starszych członków rodziny, zwróćcie ich uwagę by na pewno dokonali zakupu właściwej konsoli. Inaczej w wielu domach może dojść do przykrych rozczarowań.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię