Strona główna Gry Aktualności Fallout 76: Czy afera z edycją kolekcjonerską skończy się w sądzie?

Fallout 76: Czy afera z edycją kolekcjonerską skończy się w sądzie?

Wczoraj informowaliśmy Was o rosnących kontrowersjach związanych z Fallout 76 w wersji Power Armor Edition. Konkretnie poszło o torbę na hełm pierwotnie reklamowaną, jako Canvas West Tek Duffel, która finalnie okazała się nylonowym badziewiem rodem z bazaru.

Podczas kampanii przedsprzedażowej Bethesda zmieniała reklamy edycji Power Armor usuwając napis informujący o materiale, z którego wykonana ma być torba. Jednak nie poinformowała o tym graczy, którzy zdążyli już dokonać zamówień, przez co wielu z nich poczuło się oszukanych. Nie jest to dziwne, wydając równowartość ok. 800 złotych, każdy chciałby otrzymać produkt wysokiej jakości, a przynajmniej zgody z opisem. Bethesda dolała oliwy do ognia informując wczoraj, że w temacie nie zamierza nic więcej zrobić.

Zobacz także: Bethesda została pozwana z powodu gry Fallout 76

Sprawa musiała trafić wyżej, bo na oficjalnym koncie Reddit Bethesda Games pojawiły się oficjalne przeprosiny. Wiadomość skupia się jednak głównie na samej odpowiedzi, jaka została udzielona wczoraj, a nie na fałszywej reklamie. Bethesda przeprosiła za odpowiedź obsługi klienta informującej, że zaprezentowany na reklamie model torby był „prototypem i był zbyt drogi, żeby trafił do sprzedaży”.

Gracze jednak żywo zareagowali na powyższy post. Problemem nadal jest to, że przedstawiciele Bethesda wiedząc o zmianie zawartości pudełka nie poinformowali o tym graczy, mając na to kilka miesięcy. W rezultacie post otrzymał ponad 12 tysięcy negatywnych ocen i szybko został porównany do reakcji EA na temat niesprawiedliwej polityki mikrotransakcji w Star Wars: Battle Front II z 667 tysiącami negatywów.

Kolejne komentarze ciągle są dodawane. Obecnie odpowiedź Bethesdy jest czwartym najbardziej znienawidzonym wpisem na Reddit. Aby załagodzić sytuację deweloper zaproponował graczom rekompensatę w postaci 500 Atomów, czyli wirtualnej waluty w Fallout 76. Można powiedzieć, że był to kolejny strzał w kolano, 500 Atomów wartych jest około 5 dolarów. To wywołało kolejną falę krytyki i odpowiedzi ze strony graczy. Poniżej najlepsze reakcje graczy.

Jak widać w całej sytuacji mamy również polski akcent. Szkoda, że krajowy oddział Bethesda zaczyna gubić się w zeznaniach. A wracając do sedna, społeczność Reddit ostrzega innych, aby nie zgadzali się na 500 Atomów, bo tym samym odetną sobie możliwość wzięcia udziału w pozwie zbiorowym przeciwko deweloperowi. Nie są to tylko puste słowa, jedna z większych kancelarii prawnych w Waszyngtonie bada już sprawę pod kątem prawa konsumenckiego. Dobrą stroną tej sytuacji jest to, że odwróciła uwagę społeczności od tego jak kiepską grą okazał się Fallout 76. Ale w tym wypadku Bethesda raczej nie ma się z czego cieszyć. 😉

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE