Strona głównaMobileAktualnościFarmVille – gra wkrótce zostanie zamknięta

FarmVille – gra wkrótce zostanie zamknięta

Po 11 latach FarmVille zniknie z Facebooka. Podobny los spotka również inne popularne gry przeglądarkowe, ma to związek z zakończeniem wsparcia dla Adobe FlashPlayer.

Zynga ogłosiła, że pod koniec tego roku popularna na Facebooku gra FarmVille zostanie zamknięta. Zakupy w aplikacji można robić jeszcze do 17 listopada. W związku z zamknięciem gry, twórcy przygotowali szereg nowych aktywności.

Decyzja o zamknięciu gry spowodowana jest zakończeniem przez Adobe wsparcia dla Flash Playera na wszystkich przeglądarkach internetowych. W związku z tym Facebook planuje zakończyć obsługę wszystkich gier.

Zobacz: Dynamic Latency Input Microsoftu trafi również do starych kontrolerów

W poście na bloku Zynga podziękowało społeczności za wspólne 11 lat grania. FarmVille zostało wydane 19 czerwca 2009 roku i doczekało konsytuacji w postaci FarmVille 2, Country Escape, Tropic Escape oraz nadchodzącej trzeciej części. Gra była bardzo popularna i jednocześnie znienawidzona przez wielu. Podobnie jak w przypadku innych gier na Facebooku, konieczne było zapraszanie kolejnych znajomych do gry, co z kolei powodowało, że każdy dostawał tony powiadomień. W szczytowym momencie popularności swoją farmę prowadziło 83,76 milionów użytkowników miesięcznie. Od 2011 popularność gry znacząco spadła.

Zobacz: Xbox Series S – o ile szybciej ładują się na nim gry w porównaniu do One S?

W tym roku tytuł zaliczył znaczny wzrost popularności, prawdopodobnie spowodowany pandemią wirusa. Akcje Zynga tym samym skoczyły o 55,9%.

FarmVille pozostanie grywalne na Facebooku do 31 grudnia 2020.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię