Strona główna Gry Aktualności FIFA 19 i PES 19 popularniejsze od prawdziwych meczów

FIFA 19 i PES 19 popularniejsze od prawdziwych meczów

- Reklama -

Piłka nożna staje się coraz ciekawsza dla miłośników sportu. Aczkolwiek wolimy w nią grać na komputerze, niż oglądać futbol na żywo?

Najpopularniejszy sport na świecie doczekał się wielu wirtualnych odsłon pozwalających wcielić się w swoich ulubionych piłkarzy i poprowadzić zespół do zwycięstwa np. w LM. To sprawia, że wreszcie możemy zrobić coś, co w rzeczywistości udaje się zaledwie kilku drużynom. I może stąd wynika tak duże zainteresowanie najnowszą częścią FIFY 19 i PES 19. Tylko kto by się spodziewał, że rozgrywanie meczy online będzie ciekawsze, niż obejrzenie prawdziwego spotkania?

Tak wynika z ankiety, którą Ticketgum przeprowadziło wśród Brytyjczyków. Jest to tym bardziej zaskakujące, bowiem mają jedną z najlepszych piłkarskich lig Premiere League, gdzie nie brakuje gwiazd i emocji. A jednak, ponad 60% ankietowanych przyznało, że woli odpalić FIFĘ 19 lub PES 19 zamiast oglądać mecz w TV.

Granie na wirtualnych boiskach wciąga tak bardzo, że poczynania w grze przenikają się z rzeczywistym kibicowaniem. Przykładowo, 57% osób deklarujących się po stronie grania, ma swoją drugą ulubioną drużynę, której dobór zależy od poczynań w trybie Master League lub kariery. 54% uważa, że rozgrywki online w FIFA 19 i PES 19 powinny być traktowane jako prawdziwy sport.

Na podstawie występów w MyClub lub Ultimate Team, 18% ankietowanych zmienia swoich idoli piłkarskich. Z kolei 78% miłośników grania nigdy w życiu nie zagrałaby drużyną przeciwników. Na dodatek atrakcyjność prawdziwych meczów piłkarskich podważa 13% osób twierdząc, że w grach jest większa różnorodność i nieprzewidywalność spotkań.

Czyżbyśmy dożyli czasów, gdy przesiadywanie przy komputerze zdaje się lepszą formą rozrywki od brania udziału w “prawdziwych rzeczach”. To jeszcze za dużo powiedziane, ale wyraźny jest wpływ gier na odbiór sportu. Generacja ludzi wychowana w czasach rozwijającego się gamingu będzie zacierać granicę między dawnymi przyzwyczajeniami a życiem wśród gier…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE