Strona głównaEsportUczestnik Mistrzostw Świata Fortnite przyłapany na oszukiwaniu. Wkopał go twórca cheatów

Uczestnik Mistrzostw Świata Fortnite przyłapany na oszukiwaniu. Wkopał go twórca cheatów

Aktualnie trwają Mistrzostwa Świata w grze Fortnite. W puli nagród znajduje się aż 30 mln dolarów. Kwota potencjalnej wygranej okazała się na tyle kusząca, że jeden z zawodników postanowił oszukiwać. Niestety dla niego, został przyłapany.

Oszustem okazał się Jonathan JonnyK Kosmala, występujący w barwach Team Kaliber. Brał on udział w pierwszym tygodniu kwalifikacji do Fortnite World Cup. Jednak został przyłapany i to tylko dzięki temu, kto stworzył używanego przez gracza programu do cheatowania. CBV, bo taki pseudonim ma twórca haxów, wyjawił, że JonnyK oszukuje.

Zobacz: Chowaj się kto może! Figurki Fortnite w sklepach sieci Biedronka

Czemu się na to zdecydował? Powód jest bardzo prosty – o ile sam tworzy programy do oszukiwania, to postawił sobie pewną granicę, której nie zamierza przekraczać. Jeśli ktoś używa jego cheatów w profesjonalnych turniejach, na których można wygrać poważne pieniądze, to CBV nie ma zamiaru się na to godzić. Właśnie dlatego wyjawił, że Jonathan Kosmala oszukiwał.

Zobacz: Z Fortnite’a usunięto lokację, bo zawierała scenę samobójstwa

Zawodnik oczywiście został wyrzucony z Team Kaliber, którzy wydali oficjalnie oświadczenie na Twitterze. Prawdopodobnie zostanie także zbanowany ze wszystkich profesjonalnych turniejów Fortnite. Widocznie kwota potencjalnej wygranej tak przesłoniła mu oczy i rozum, że postanowił zaryzykować. Jak widać, nie opłaciło się.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię