Strona głównaKonsoleXbox One S All-Digital dostępny w przedsprzedaży. Cena nie zachwyca

Xbox One S All-Digital dostępny w przedsprzedaży. Cena nie zachwyca

Xbox All-Digital to cyfrowa wersja konsoli Microsoftu? Co to oznacza? Urządzenie jest pozbawione napędu optycznego, więc gry można instalować tylko w wersji cyfrowej. Konsola jest już dostępna w przedsprzedaży, ale cena nie zachwyca.

Xbox All-Digital to po prostu Xbox One S, który pozbawiony został napędu optycznego. Ma to swoje wady, bo gier nie da się instalować z płyt. Z drugiej strony urządzenie powinno być tańsze. Ale czy rzeczywiście? Na razie się na to nie zapowiada, przynajmniej w Polsce.

Zobacz: Microsoft – nasza konferencja będzie najważniejszym wydarzeniem na E3 2019

Konsola jest już dostępna w przedsprzedaży, co prawda jeszcze nie w naszym kraju, ale dzięki temu poznaliśmy między innymi cenę. W Stanach Zjednoczonych Xbox All-Digital ma kosztować 249 dolarów, czyli raptem o 50 dolarów mniej niż Xbox One S. Z kolei w Europie oficjalna cena to 229 euro. Według aktualnego kursu daje to kwotę około 980 zł. Biorąc pod uwagę, że Xbox One S 1 TB można u nas kupić już za nieco ponad 800 zł, to nie jest to zbyt atrakcyjna oferta.

Zobacz: Sony oficjalnie o PlayStation 5. Firma potwierdza kluczową funkcję

Dlatego Microsoft powinien przygotować się na szybkie obniżki cen. Poza tym nie można zapominać, że w przyszłym roku na 99,99% zobaczymy następcę Xboxa One, więc kupowanie w tym momencie nowej konsoli nie jest chyba zbyt mądrym posunięciem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię