Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareGrafiki AMD i konsole nowej generacji będą współpracować z monitorami Nvidia G-Sync

Grafiki AMD i konsole nowej generacji będą współpracować z monitorami Nvidia G-Sync

Nvidia poinformowała, że zarówno karty graficzne AMD, jak i konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett – będą współpracować z monitorami z Nvidia G-Sync. Co to oznacza w praktyce?

Kilka miesięcy temu Nvidia zdecydowała się na zaskakujący krok. Zieloni do kilku monitorów AMD FreeSync wprowadzili obsługę G-Sync i to bez instalowania żadnych dodatków czy zmieniania czegokolwiek w budowie urządzenia. Teraz wszystko idzie w drugim kierunku. Karty graficzne AMD będą współpracować z monitorami z Nvidia G-Sync.

Zobacz: Architektura AMD Zen 3 ma przynieść znaczące usprawnienia w tym wydajności

Mówiąc konkretniej – przyszłe monitory z Nvidia G-Sync będą obsługiwać również techniki VRR oraz Adaptive Sync przez złącza HDMI oraz DisplayPort. W praktyce oznacza to obsługę AMD FreeSync. Tym samym karty graficzne Czerwonych, a także konsole nowej generacji będziemy mogli podłączyć do monitorów z certyfikacją Nvidia G-Sync i korzystać z możliwości synchronizacji obrazu.

Zobacz: Nvidia przemyca tryb renderowania dla kilku kart w najnowszych sterownikach

Na ten moment są tylko dwa takie monitory – Acer Predator X27P oraz Acer Predator XB273X. Nie ma też co liczyć na obsługę FreeSync w starszych monitorach z G-Sync. To rozwiązanie będzie dostępne tylko w nowszych modelach, które dopiero trafią na rynek.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię