Strona główna Gry Aktualności Gamingowe podsumowanie tygodnia (26 kwietnia – 2 maja 2021)

Gamingowe podsumowanie tygodnia (26 kwietnia – 2 maja 2021)

Spokojny tydzień urozmaiciły nam plotki o nadchodzących grach oraz premiera długo wyczekiwanego exclusive’a Sony.

Jednym z największych wydarzeń minionego tygodnia był debiut Returnal. 30 kwietnia światło dzienne ujrzał ekskluzywny dla konsoli PlayStation 5 shooter. Wysokie oceny rozpoczęły się chwilę po zdjęciu embargo i utrzymały aż do teraz. Gra może aktualnie pochwalić się 86 punktami na Metacriticu. Rok wreszcie zaczyna nam się rozkręcać i jeszcze w maju dostaniemy kilka gier, które mają spory potencjał, żeby przebić Returnal.

Na początku tygodnia dostaliśmy szczegóły dotyczące popularności kilku znanych tytułów. Podczas raportu finansowego poinformowano, że Minecraft zbliżył się ostatnio do 140 milionów aktywnych użytkowników w miesiącu. Był to wzrost aż o 30% względem pierwszego kwartału 2020 roku.

Rekordowego wyniku dorobił się również Titanfall 2. Dzięki niedawnej promocji oraz zapowiedzi dziewiątego sezonu Apex Legends na Steamie w blisko pięcioletniego shootera grało 17 tysięcy osób.
Na tym nie poprzestało jednak Electronic Arts. W poniedziałek Hazelight Studios poinformowało bowiem, że It Takes Two sprzedało już ponad milion kopii. Biorąc pod uwagę charakter gry, są to potencjalnie aż dwa miliony graczy zaznajomione z tym wyjątkowym coopem.

It Takes Two

Nie zabrakło oczywiście plotek dotyczących następnych tygodni, miesięcy, a nawet lat. We wtorek dowiedzieliśmy się, że Knockout City, nowy multiplayer od Electronic Arts, zadebiutuje 21 maja w Xbox Game Pass Ultimate oraz EA Play. Nie trzeba będzie w rezultacie kupować od razu pełnej wersji, żeby sprawdzić, na czym polega ta gra i czy jest to coś dla Was.

Poznaliśmy również szczegóły legendarnej już niemalże gry Techlandu. Wygląda na to, że jej pełna nazwa brzmi Dying Light 2: Stay Human. Zostając w świecie zombie, Naughty Dog skończyło kilka dni temu scenariusz do The Last of Us 3. Gotową fabułą pochwalił się podczas podcastu Script Apart Neil Druckmann. Nie oznacza to niestety, że gra faktycznie powstaje.

The-Last-of-Us-Part-II-2

Dużo bardziej pewni możemy być a to zkolejnego projektu IO Interactive. Dwa różne źródła informowały w zeszłym tygodniu o tajemniczej grze fantasy od twórców Hitmana. Oprócz James Bonda IO ma najwyraźniej pracować nad tytułem osadzonym w średniowieczu, w którym latać będą smoki.

Na sam koniec tygodnia zobaczyliśmy jeszcze parę zrzutów ekranu z Battlefielda 6. Znany insider Tom Henderson potwierdził ich autentyczność, po czym dorzucił kilka interesujących informacji o grze. Dostępne mają być cztery klasy postaci, różniące się od siebie nie tylko wyposażeniem, ale również umiejętnościami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE