Strona głównaKonsoleGears 5 – możemy zapomnieć o kampanii dla czterech graczy

Gears 5 – możemy zapomnieć o kampanii dla czterech graczy

Twórcy Gears 5 postanowili skupić się na zapewnieniu graczom satysfakcji z gry. Tylko czy to będzie z satysfakcją dla graczy?

Studio The Coalition, odpowiedzialne za stworzenie Gears 5 wprowadza do gry coraz to nowe usprawnienia, które mają dać graczom maksimum satysfakcji. Dostaniemy zatem wsparcie dla rozgrywki cross-play i brak battle royale. Niestety niektóre z decyzji mogą być bardzo niepopularne, zwłaszcza te dotyczące trybu kooperacji dla czterech graczy.

Zobacz: Gears 5 pozwoli odblokować nowe postaci za prawdziwe pieniądze

Rod Fergusson, szef ekipy, wypowiedział się na temat braku trybu dla 4 osób w Gears 5:

Problem z czteroosobową kooperacją polega na tym, że jest to po prostu chaos. Założę się, że gdy grałeś po raz pierwszy w Halo, to nie widziałeś, co się dokładnie działo w danej chwili. Podczas gdy jedna osoba zbiera amunicję, druga nagle uruchamia zdarzenie, które zaraz potem uruchamia kolejne… Jest również problem techniczny z czteroosobowym trybem – potrzebujesz wówczas znacznie większych światów. Grając w Gears 1, 2 czy 3 nietrudno zauważyć, że wszystkie części miały większe poziomy, aby pomieścić cztery osoby.

Wspomniał również o wpływie takiego rozwiązania na historię, którą dany tytuł opowiada. Według Fergussona wcześniejsze Gearsy traciły dużo właśnie przez możliwość grania czterech osób. Twórcy musieli przez to zmieniać fabułę.

Dużo trudniejsze okazuje się również stworzenie historii. Kluczową sprawą, którą musiałem dopracować ze scenarzystą, było oglądanie Gears 3 oraz wszystkich przerywników filmowych w tej produkcji. W trybie tym zawsze musiały być cztery osoby w jednej cenie w jednej chwili. Wszyscy musieli wyrazić swoje zdanie.

Twórcom zależy, aby historia Gears 5 była jak najbardziej satysfakcjonująca dla graczy. Z tego względu w kampanię będzie można zagrać maksymalnie w dwie osoby. Tryb Escape będzie nadal dla trzech graczy. Tryb hordy nadal będzie można rozegrać z czterema innymi graczami.

Zobacz: Gears 5: twórcy gry rezygnują z pokazywania w niej palaczy

Premiera Gears 5 już 10 września na PC i Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepolygon
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię