Strona głównaKonsoleGier z PS5 nie zainstalujecie na dysku zewnętrznym

Gier z PS5 nie zainstalujecie na dysku zewnętrznym

Pierwsze recenzje PlayStation 5 pokazały, że Sony nie znalazło na razie rozwiązania dla największego problemu graczy konsolowych.

Rozmiar dysku PlayStation 5 i Xbox Series X był jednym z pierwszych, głośniejszych tematów poruszanych przez gamingową społeczność. Chociaż gry są oczywiście priorytetem, jeżeli nie ma ich gdzie zainstalować, sporo czasu traci się na ciągłe usuwanie i instalowanie kilku ulubionych tytułów.

Zobacz: Wszystko co wiemy o Xbox Series X i S

Microsoft znalazł jakieś rozwiązanie tego problemu. Do przechowywania gier możemy używać wolniejszych dysków zewnętrznych. Przechowujecie tam rzadziej odpalane tytuły i jeżeli najdzie Was ochota na powrót, kopiujecie je z powrotem na główny dysk Xbox Series X lub S.

Po stronie PlayStation takiego rozwiązania nie ma. Konsola ma zaledwie 667 GB wolnego miejsca, a dysk wewnętrzny istnieje przede wszystkim z myślą o grach na PS5. Na zewnętrzny dysk można bowiem przenieść wyłącznie gry z PS4. Istnieje na szczęście możliwość, że jest to tylko sytuacja tymczasowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię