Advertisement
Strona głównaKonsoleZnamy prawdopodobnie pierwszą grę na PlayStation 5

Znamy prawdopodobnie pierwszą grę na PlayStation 5

Tytuły startowe w momencie premiery nowej generacji konsol są niezwykle ważne. Każdy producent stara się przygotować coś specjalnego, co dodatkowo zachęci graczy do zakupu. Według pewnego informatora właśnie poznaliśmy tytuł pierwszej gry na PlayStation 5.

Tym informatorem jest PSErebus, czyli ten sam człowiek, który kilka dni temu poinformował o prawdopodobnej dacie premiery samej konsoli i jej cenie. Ma on na swoim koncie też kilka innych, z czasem potwierdzonych przecieków, np. na temat opóźnionej premiery The Last of Us 2. Można zatem uznać, że jest on dość wiarygodnym źródłem informacji. Pamiętajcie jednak, że to nadal tylko plotki i nic więcej, więc nie możecie ich traktować za pewnik.

Zobacz: PlayStation 5 będzie mieć kartridże do rozszerzania pamięci konsoli?

Ale wróćmy do najważniejszej informacji. Według PSErebus tytułem startowym dla PlayStation 5 będzie Gran Turismo 7, czyli uwielbiana przez graczy seria wyścigów, od zawsze zarezerwowana tylko i wyłącznie dla konsol Japończyków. Premiera miałaby się odbyć 20 listopada, czyli tego samego dnia, w którym według plotek na sklepowych półkach ma zagościć konsola.

Zobacz: PlayStation 5 pozwoli graczom na tworzenie własnych wersji demo? Nowe patenty Sony

O samej grze nie wiemy zbyt wiele. Od kilku miesięcy docierają do nas szczątkowe i niepotwierdzone informacje. Już w kwietniu mówiło się o tym, że nowe Gran Turismo trafi na konsole nowej generacji i będzie obsługiwać PlayStation VR 2.0. Inne informacje mówiły o obsłudze rozdzielczości nawet 8K. Nawet Kazunori Yamauchi przyznał, że wszystkie elementy są robione w 8K, więc nie stanowiłoby to żadnego problemu.

– Stworzenie jednego samochodu zajmuje około 6 miesięcy . To za dużo dla konsoli PlayStation 4 Pro, więc tworzymy to bardziej z myślą o przyszłych konsolach niż obecnych. Myślę, że działanie w 8K nie byłoby problemem – powiedział wtedy Yamauchi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię