Strona głównaGryAktualnościGTA VI – kiedy zadebiutuje? Poznaliśmy prawdopodobną datę

GTA VI – kiedy zadebiutuje? Poznaliśmy prawdopodobną datę

Zakończyły się prace nad Red Dead Redemption 2, więc dla wielu osób oczywistym jest, że teraz Rockstar Games weźmie się za GTA VI. Błąd. Okazuje się, że studio nadal zamierza się skupiać na Dzikim Zachodzie. Przy okazji poznaliśmy prawdopodobną datę wydania kolejnego Grand Theft Auto. 

Red Dead Redemption 2 okazało się ogromnym sukcesem. Gra zbiera świetne recenzje tak ze strony dziennikarzy, jak i samych użytkowników. Rockstar Games może być zadowolone. Najważniejsza praca została wykonana i można rozpocząć kolejne projekty. Czy jednym z nich będzie GTA VI? Najwyraźniej jeszcze nie teraz. 

Studio zamierza skupić się na innych grach, jak wynika z przecieku opublikowanego na Reddicie. Jedną z nich jest Bully 2, która jest już w bardzo zaawansowanej produkcji. Poza tym prace nad Red Dead Redemption 2 jeszcze się nie zakończyły. Rockstar ma w planach remake na konsole nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Scarlett), a być może także wersję na PC-ty. Tak samo było w przypadku GTA V. Najpierw gra trafiła na PS3 i X360, a po roku na PS4 i XOne. Kolejne 6 miesięcy musieli czekać posiadacze komputerów. Czy tym razem szykuje się podobny scenariusz? Jest na to spora szansa. 

Co to oznacza dla GTA VI? Według tego samego źródła Rockstar chciałoby wydać grę w 2023 roku, ale bardziej prawdopodobny wydaje się 2024. Oznaczałoby to, że szósta część serii trafi do sprzedaży aż 10 lat po piątce. To sporo czasu. Dla wielu zapewne zbyt dużo, ale doświadczenie nauczyło nas, że na gry Rockstar warto czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda , że nie było/będzie GTA pod obecna generację , podobnie jak TES ( 4 i 5 pod 7 generację, a 6 .. pod 9 w GTA i TES , wersje na 8 generację to tylko porty .. ) 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię