Strona główna Gry Aktualności GTA VI inspirowane serialem Narcos. Zadebiutuje na nowych konsolach

GTA VI inspirowane serialem Narcos. Zadebiutuje na nowych konsolach

Wczoraj na Rediccie pojawił się długi wpis użytkownika JackOLantern1982, w którym chwali się on uzyskanymi informacjami na temat gry GTA VI. Są to nieoficjalnie i niepotwierdzone przecieki, ale zapowiedzi brzmią wiarygodnie, a przede wszystkim obiecująco.

Prace nad GTA VI mają trwać już od 2012 roku, czyli rozpoczęły się rok przed premierą GTA V. Jednak dopiero w 2015 wszystko miało ruszyć pełną parą. Grą zajmują się w tym momencie nie jedno lub dwa, ale wszystkie studia należące do Rockstar Games. Jest to światowa produkcja, nad którą pracują wszystkie oddziały firmy.

Zobacz: GTA 6 może być krótsze niż GTA 5 i bardziej nastawione na tryb multiplayer

Akcja GTA VI ma się dziać częściowo w Vice City, a częściowo w mieście inspirowanym Rio de Janeiro. Mają się też pojawić liniowe misje w Liberty City, ale miasto nie będzie dostępne w całości. Akcja ma się dziać w latach 70- i 80-tych, w których ogromną rolę odgrywał handel narkotykami. Zresztą to właśnie serial Narcos miał być główną inspiracją dla twórców. W produkcji wcielimy się w postać męską o imieniu Ricardo i nie będzie możliwości grania kobietą.

GTA VI ma łączyć w sobie realizm Red Dead Redemption 2 i bardziej luźne podejście poprzednich części Grand Theft Auto. Co to oznacza? Między innym to, że już nie będziemy nosić ze sobą całego arsenału broni, czyli bazooki, kilku karabinów, granatów i pistoletów. Zamiast tego samochód ma być naszym przenośnym magazynem, z którego będziemy wybierać narzędzia potrzebne nam na daną chwilę. Poza tym mamy otrzymać zaawansowaną ekonomię, w której klasyczne auta mają drożeć z upływem czasu. To samo zaawansowanie tyczy się pogody, która ma doprowadzać nawet do huraganów i powodzi.

Użytkownik nie zdradził daty premiery gry, bo ta nie jest jeszcze znana. Wiemy jedynie, że zostanie wydana na konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett, i całkowicie pominie obecne urządzenia. To oznacza, że GTA VI najwcześniej trafi na sklepowe półki pod koniec 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE