Strona głównaWiadomościHardwareHuawei przechodzi na wyższy poziom integracji komputerów ze smartfonami

Huawei przechodzi na wyższy poziom integracji komputerów ze smartfonami

Huawei kojarzony jest głównie, jako producent smartfonów. Jednak w portfolio firmy znajduje się również bardzo wiele innego typu sprzętu w tym laptopy. To właśnie na nich skupiła się firma podczas wystąpienia na targach Mobile World Congress.

Jak donosi nasz „korespondent wojenny” nowa seria laptopów Huawei serii MateBook nastawiona jest na integrację systemu operacyjnego Windows 10 ze smatfonowym interfejsem EMUI. To dowodzi, że chiński producent chce stać się drugim Apple.

Obecnie laptopy Huawei dostępne są w 60 krajach na świecie, a ich sprzedaż w ciągu zaledwie roku wzrosła aż o 335%. MateBook Pro X, okazał się hitem ubiegłorocznych targów kasując aż 22 nagrody. Jak przekonuje producent najważniejszą cechą ich laptopów jest szybki start, który zajmuje sekundę, szybkie działanie oraz mocny akumulator pozwalający na cały dzień pracy w sieci, oraz tzw. ekosystem. Pod tym pojęciem kryje się możliwość ścisłej współpracy kilku urządzeń, co pozwala na szybką wymianę informacji.

Zobacz: Digital Signage – ekrany przemysłowe są wokół nas. Często nawet nie zdajemy sobie z…

Nowe laptopy serii MatePro zostały wyposażone w zmodyfikowaną wersję Windows 10 dostosowaną do współpracy ze smartfonami Huawei. Każdy z modeli został wyposażony w moduł NFC umożliwiający szybkie połączenie laptopa z dowolnym smartfonem Huawei z interfejsem EMUI 9.0 lub nowszym. Połączone urządzenia mogą wymieniać się plikami za pośrednictwem funkcji Huawei Share.

Umożliwia ona również przesłanie do komputera zdjęcia tekstu, który na komputerze zostanie przekonwertowany na edytowalny plik tekstowy. Obecnie działa ona jedynie z tekstem drukowanym, jednak z pewnością będzie to ułatwienie dla studentów i uczniów przesiadujących w bibliotekach lub spisujących wykłady z rzutnika.

Zobacz: Fortnite w 60 klatkach na smartfonie? Powstał pierwszy taki model z Androidem

Udostępnianie plików działa w dwie strony, oglądany na komputerze film możemy przesłać do telefonu i kontynuować oglądanie po zamknięciu klapy komputera. Dodatkowo system jest zintegrowany z pocztą i komunikatorem umożliwiając przesyłanie plików dalej.

Wśród nowych modeli znajdziemy trzy propozycje. Pierwsza z nich to New MateBook X Pro, wyposażony w dotykową matrycę o rozdzielczości 3 000 x 2 000 pikseli i jasnością na poziomie 450 nitów oraz 100% pokryciem przestrzeni barwnej sRGB. Model ten występuje w opcji z procesorem Intel Core i7-8565U, 16 GB RAM w cenie 1 999 euro, dyskiem SSD 1 TB lub 5-8265U, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 512 GB w cenie 1 499 euro. Obwie wersje zostały wyposażone w układ graficzny GeForce MX250 z 2 GB RAM GDDR5. Na razie nie wiadomo, kiedy laptopy trafią do sprzedaży w Polce.

Drugi zaprezentowany model to Huawei MateBook 13, wyposażony w 13 calowy ekran o rozdzielczości 2 160 x 1 440 pikseli. Do wyboru będzie wariant z procesorem i7-8565U 8 GB RAM i SSD 512 GB oraz grafiką MX150 2GB w cenie 5 299 zł. Lub model z procesorem i5-8265U, 8 GB RAM i SSD 256 GB ze zintegrowaną kartą graficzną Intel UHD620 za 3 899 zł lub GeForcem MX150 w cenie 4 199 zł. Na półki sklepowe model ten trafi 25 lutego.

Ostatnia propozycja producenta to Huawei MateBook 14 z ekranem o przekątnej 14 cali i rozdzielczości 2 160 x 1 440. Sercem urządzenia będzie procesor i7-8565U lub i5-8265U, 8 lub 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD 512 GB oraz kartą graficzną MX250. Za wersję z procesorem i5 przyjdzie nam zapłacić 1 199 euro, za wersję z procesorem i7 1 499 euro. Na razie nie wiadomo kiedy model ten trafi na półki sklepowe w Polsce.

Zaprezentowany sprzęt nie jest typowo do grania, jednak ze względu na mocne akumulatory i czasy pracy dochodzące do 14 godzin może być idealnym rozwiązaniem dla studentów, którzy gamingowy komputer pozostawiają w domu lub akademiku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię