Strona głównaEsportIEM Katowice 2020 - nowe szczegóły. Faza grupowa na kinowym ekranie, Global...

IEM Katowice 2020 – nowe szczegóły. Faza grupowa na kinowym ekranie, Global Esport Forum zagości w NOSPR

Na nieco ponad 3 tygodnie przed startem tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice odbyła się konferencja prasowa na temat tego wydarzenia. W restauracji 27th floor, mieszczącej się w jednym z najwyższych budynków w Katowicach, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, zebrani mogli poznać nowe szczegóły na temat nadchodzącego wydarzenia.

8. edycję Intel Extreme Masters w Katowicach zapowiedzieli i przedstawili Marcin Krupa – prezydent Katowic, Krzysztof Jonak z firmy Intel oraz Aleksander Szlachetko – dyrektor zarządzający ESL Polska. 

IEM_Katowice_2020

Prezydent Marcin Krupa pokrótce przedstawił zmiany jakie zaszły w Katowicach od czasu gdy odbywa się tam Intel Extreme Masters. IEM był jedną z pierwszych imprez tej skali, które zagościły w Katowicach i rozpoczęły tam trend turystyki biznesowej. Teraz, w miejsce kopalń i zakładów przemysłowych rosną tutaj hotele, które muszą pomieścić rosnącą liczbę gości – w samym tylko 2018 roku w Katowicach na różnego rodzaju konferencje i spotkania przyjechało niemal 830 tys. osób.

IEM Katowice 2020 2

Przejdźmy jednak do najważniejszego – szczegółów tegorocznego IEM Katowice, które przedstawił Aleksander Szlachetko z ESL Polska. Jak wiadomo, finały turnieju CS:GO to pierwsze w historii rozgrywki rangi Masters Championship, a StarCraft – finały Mistrzostw Świata, które Katowice przejęły po WCS na BlizzConie

Jeśli chodzi o turniej CS:GO, to oprócz ujawnionych już wcześniej zmian, takich jak nowy format w ramach ESL Pro Tour, oraz nowych zasad biletowania turnieju, pojawi się jeszcze jedna – faza grupowa, którą będzie można śledzić na kinowym ekranie. Rozgrywki grupowe do tej pory można było obserwować jedynie w domowym zaciszu – z wyjątkiem zeszłorocznego Majora, który jednak rządzi się nieco innymi prawami. Tym razem wszyscy chętni będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników CS-a w akcji już od 26 lutego, w katowickim kinie Rialto. Wstęp na fazę grupową będzie całkowicie darmowy, a kino Rialto będzie swego rodzaju strefą kibica, w miejsce tej na katowickim Rynku.

Oprócz turniejów w CS:GO i StarCrafta, na IEM Katowice 2020 pojawią się też profesjonalni zawodnicy Quake Champions, rywalizujący w ramach Quake Pro League. Rywalizacja ta potrwa dwa dni i wyłoni najlepszego zawodnika na świecie. O miano to rywalizował będzie między innymi Polak, Maciej “Av3k” Krzykowski.

Na IEM Katowice 2020 nie zabraknie oczywiście imprez towarzyszących – targów IEM Expo oraz konferencji Global Esports Forum. Ta ostatnia to okazja do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy liderami, inwestorami oraz osobistościami branżowymi. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie przyszłość sportów elektronicznych. Po raz pierwszy konferencja Global Esports Forum odbędzie się w sąsiadującej ze Spodkiem i MCK siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. To nie jedyna niespodzianka przygotowana we współpracy z NOSPR – kolejna ma zostać ujawniona przed samymi finałami SC2 i CS:GO, 1 marca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię