Strona głównaWiadomościHardwareiiyama ProLite X4372UHSU-B1 - monitor na każdą okazję

iiyama ProLite X4372UHSU-B1 – monitor na każdą okazję

Zwykle sprzęt komputerowy prezentuje się jako stworzony do danej specjalizacji. Jedni tworzą hardware do gier, inni do grafiki, jeszcze inni na przykład do obróbki video. iiyama z nowym monitorem celuje w bardziej uniwersalne zastosowania.

Większość użytkowników komputerów korzysta z nich w różnych celach – po trochu do pracy, gier czy innych form rozrywki jak oglądanie filmów. I to właśnie dla takich zastosowań stworzono monitor iiyama ProLite X4372UHSU-B1.

Zobacz: Naukowcy potrafią wykraść dane, analizując tylko jasność monitora

Ten ekran to 43-calowe urządzenie o rozdzielczości 4K. Cechuje go – jak widać – przede wszystkim ogromna przestrzeń robocza, która sprawdzi się nie tylko do pracy, ale także do oglądania filmów czy grania. Tak duży ekran można również z powodzeniem wykorzystać w trybie Picture-By-Picture – całkiem komfortowo obejrzymy na nim obrazy z 4 różnych źródeł, każde o rozdzielczości FullHD. Ułatwi to też pracę na wielu dokumentach czy pozwoli pracować i oglądać jednocześnie ulubiony film. Rozwiąże też problem wielu stanowisk, czyli bałagan kabli.

Zobacz: Monitory dla graczy będą tańsze przez nadwyżkę produkcji

W monitorze zastosowano panel IPS, który oprócz rozdzielczości 4K oferuje kąty widzenia 178 st. iiyama zastosowała w tym urządzeniu technologie FlickerFree oraz X-Res – ta druga odpowiedzialna jest za złudzenie podbitej rozdzielczości. Dostaniemy również redukcję światła niebieskiego. Dodatkowo monitor wyposażono w głośniki stereo i klasyczne złącze słuchawkowe. Graczy powinna ucieszyć wiadomość, że czas reakcji ekranu wynosi zaledwie 4 ms. Cena monitora wynosi 2299 zł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię