Strona głównaKonsolePlayStation Classic - instalowanie innych gier to prawdopodobnie żaden problem

PlayStation Classic – instalowanie innych gier to prawdopodobnie żaden problem

PlayStation Classic miało być dla wielu pięknym i sentymentalnym powrotem do przeszłości i godzin spędzonych przed ekranami telewizorów. Tymczasem konsola zbiera przeciętne recenzje. Dobrze, że chociaż da się na niej włączyć inne gry spoza zaproponowanej „dwudziestki”. Prawdopodobnie.

Sony, w konsoli PlayStation Classic, postanowiło wykorzystać znany emulator w wersji open-source. Szybko znalazły się osoby, które postanowiły sprawdzić jego możliwości. Okazuje się, że wystarczy do złącza USB urządzenia podłączyć odpowiednią klawiaturę i wcisnąć przycisk „ESC”. Na ekranie powinno pojawić się menu programu, w którym można zmieniać ograniczenia wyświetlanych klatek na sekundę, włączać tzw. cheaty, a także… załadować obraz gry.

Ta opcja to prawdopodobnie otwarta furtka do uruchamiania innych gier z PSX, a nie tylko 20, które zostały wybrane przez Sony. Jednak autorzy kanału Retro Gaming Arts podkreślają, że konsola nie współpracuje ze wszystkimi klawiaturami. Poza tym nie sprawdzili tego na innych egzemplarzach PlayStation Classic, więc nie mogą zapewnić, że wszędzie działa to tak samo. Ale nie ma co się oszukiwać – jeśli odkrycie tego zajęło im 5 minut, to kwestią czasu jest możliwość uruchamiania innych gier. Pamiętajcie jednak, że musicie dysponować oryginalnymi płytami. Inaczej będzie to piractwo, a do tego nigdy nie będziemy Was zachęcać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię