Strona głównaWiadomościHardwareIntel X – tak nazywają się dedykowane karty graficzne Intela

Intel X – tak nazywają się dedykowane karty graficzne Intela

Intel zakłada rękawice i zamierza podjąć walkę z AMD oraz Nvidią. Podczas wczorajszej prezentacji Niebiescy po raz pierwszy zdradzili nazwę nowych kart graficznych, które wcześniej znaliśmy jako Arctic Sound.

Intel X – tak będą nazywać się nowe, dedykowane karty graficzne Intela. Firma zamierza przygotować konstrukcje zarówno na rynek konsumencki (modele dla graczy, w tym z wysokiej, średniej i niskiej półki), jak i profesjonalny (centra danych i systemy uczenia maszynowego). Zatem Niebiescy chcą konkurować nie tylko z Radeonami i GeForce’ami, ale także modelami z serii Instinct oraz Tesla. I nie ma co się dziwić. To w tym momencie niezwykle dochodowy rynek.

Jednak wróćmy do modeli dedykowanych graczom, bo one interesują nas najbardziej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwsze konstrukcje mają trafić do sprzedaży w 2020 roku. Nie znamy ich wydajności ani ceny. Jednak co do jednego możemy mieć pewność – Intel musi wejść na rynek GPU z przytupem. Jeśli od początku nie zachęci konsumentów np. atrakcyjnymi cenami i/lub bardzo dobrą wydajnością, to później będzie trudno naprawić „pierwsze wrażenie”.

Zobacz także: Dedykowane karty graficzne Intela z technologią Adaptive Sync

Czy to się uda? Czas pokaże. Na razie musimy cierpliwie czekać na kolejne informacje. Te na pewno pojawią się już w przyszłym roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię