Strona głównaWiadomościOprogramowanieRazer chce, abyś kopał dla nich kryptowaluty. W zamian dostaniesz śmieszne punkciki

Razer chce, abyś kopał dla nich kryptowaluty. W zamian dostaniesz śmieszne punkciki

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł. Tak, niczego nie pomieszałem. Tak, naprawdę firma Razer chce, aby jej fani kopali dla nich kryptowaluty. Tak, to cholernie poroniony pomysł i należałoby zwolnić tego, który go wymyślił.

Ale zacznijmy tam, gdzie zacząć należy, czyli od początku. Razer – ta znana, gamingowa marka – wypuściła nowe oprogramowanie o nazwie Razer Softminer. Każdy, kto zainstaluje je na swoim komputerze, będzie kopał kryptowaluty. Niby spoko, prawda? Nieprawda. Kryptowaluty będziecie kopać dla Razera, a nie dla siebie. Co otrzymacie w zamian? Punkciki Razer Silver.

Zobacz także: Tysiące ludzi walczą o toster z logo Razer

Wszystko wydaje się w porządku. Kopiecie dla Razer kryptowaluty i dostajecie za to punkty Razer Silver, które potem możecie wymienić na urządzenia tego producenta, gry lub różnej maści kupony ze zniżkami. Dla przykładu – cały dzień kopania na komputerze z GTX-em 1050 pozwala na zdobycie około 500 punktów. Ile potrzebujecie ich na grę? Shadow of the Tomb Raider to koszt 98 tys. punktów, czyli wymaga kopania przez około 196 dni. Na dodatek punkty przepadają po roku od ich zdobycia, więc trudno uzbierać na coś większego.

Chyba nie muszę Wam mówić, jak głupi jest to pomysł. Aż 196 dni ciągłego kopania kryptowalut, które mocno obciąża kartę graficzną i pochłania mnóstwo prądu, aby zdobyć grę, która w sklepie kosztuje 150 zł?! Możecie mi nie wierzyć na słowo, ale to w żaden sposób się nie kalkuluje. Oczywiście posiadacze mocniejszych grafik zrobiliby to znacznie szybciej, ale przy tym zużyliby jeszcze więcej prądu. A jeśli chcielibyście uzbierać np. na klawiaturę Razer BlackWidow Ultimate, to musicie mieć aż 154 tys. punktów. Katalog dostępnych przedmiotów znajdziecie na oficjalnej stronie Razera.

Zobacz także: Razer BlackWidow Lite – klawiatura mechaniczna dla szukających prostoty

I w tym momencie zastanawiam się – kto wpadł na tak debilny pomysł? Tak, debilny! Inaczej nie potrafię tego nazwać… W każdym razie ta osoba powinna jak najszybciej stracić pracę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Debilny dla tych co umieją liczyć. Genialny dla nagrzanych nastolatków Razeromaniaków, którzy nie muszą płacić za prąd bo starzy zapłacą 🙂

  2. Debilny pomysł? Zwolnić tego który to wymyślił? Nic bardziej debilnego niż tytuł tego artykułu nie można było napisać. Jak można wpaść na pomysł zwolnienia z pracy kogoś, kto dla swojej firmy stworzył taka kurę co znosi złote jaja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię