Strona głównaWiadomościHardwareJak zdjąć limiter Ethereum w RTX 3060?

Jak zdjąć limiter Ethereum w RTX 3060?

Wygląda na to, że NVIDIA strzeliła sobie w kolano, a rykoszetem oberwali zwykli gracza. Dotąd górnicy musieli kombinować jak obejść ograniczenia z kart RTX 3060. Teraz można do tego wykorzystać oprogramowanie producenta.

Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3060 fabrycznie miały wbudowany limiter, który ograniczał wydajność urządzenia podczas próby kopania Ethereum, jednej z najpopularniejszych kryptowalut. Głównym zadaniem tego ograniczenia było zniechęcenie górników do zakupu karty, tak aby starczyło dla zwykłych graczy.

Producent zarzekał się, ze blokada jest nie do przeskoczenia. Ostatecznie limiter został wyłączony, przez NVIDIĘ.

RTX 3060 jak zdjąć limit kopania Ethereum?

Okazuje się, że zdjęcie blokady jest bajecznie proste, wystarczy zainstalować najnowszą wersję sterownika w wersji beta. Zawiera on kod używany do wewnętrznego programowania, który usuwa ogranicznik hashrate w RTX 3060. Nvidia już usunęła tę wersję oprogramowania, ale jak to zwykle bywa w Internecie nic nie ginie.

Zobacz: Netflix tworzy anime w świecie DOTA. 1. zwiastun wprowadzi Was w grę

Sterownik o numerze 470.05 odblokuje wydajność większości modeli RTX 3060, zwiększy szybkość haszowania, a co za tym idzie wydobycia Ethereum. Instalator bez problemu można znaleźć w Internecie. Z racji tego, że po pierwsze jesteśmy graczami i jednak boli nas cena kart graficznych to nie ułatwimy pobrania sterowników.

Nvidia nie będzie miała możliwości zablokowania dalszego korzystania ze sterownika w przyszłości, więc oficjalnie 3060 można wykorzystać do „taniego” kopania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię