Strona głównaKonsoleSony udostępniło możliwość zmiany ID PlayStation Network. Podpowiadamy jak to zrobić

Sony udostępniło możliwość zmiany ID PlayStation Network. Podpowiadamy jak to zrobić

Stało się! W zasadzie ciężko w to uwierzyć, ale Sony naprawdę wprowadziło w końcu możliwość zmiany identyfikatora PSN. O wprowadzeniu funkcjonalności poinformował Sid Shuman, dyrektor ds. mediów społecznościowych PlayStation. Opis jak dokonać zmiany ID PSN znajdziecie poniżej.

Wielu z nas w szkole podstawowej wydawało się, że ustawienie ID PSN, jako „69Pu55yDestroyer69” to bardzo dobry i śmieszny pomysł, jednak po skończeniu studiów nie wydaje się już taki zabawny. Brak możliwości jego zmiany powodował, że wielu graczy musiało żyć z piętnem swojej własnej głupoty. Na szczęście Sony od dzisiaj daje możliwość zmiany ID PSN. Pierwsza zmiana jest bezpłatna, każda kolejna będzie kosztować 9,99 dolarów. Chyba, że jesteś subskrybentem PlayStation Plus wtedy cena jest obniżona do 4,99 dolara.

Zobacz: Cyfrowe wersje gier Sony dostępne tylko w PSN

Za pieniądze możemy zmieniać swój identyfikator dowolną liczbę razy, co więcej możemy również bezpłatnie powrócić do pierwotnego loginu i każdego jaki po drodze mieliśmy. Wystarczy skontaktować się z obsługą PlayStation.

Zobacz: Zmiana nazwy użytkownika PSN już od przyszłego roku

Aby dokonać zmiany ID należy skorzystać z PS4 lub PC. Na konsoli PS4 wchodzimy w Ustawienia > Zarządzenie kontem > Informacje o koncie > Profil > Identyfikator online, a następnie zmienić swoje imię i postępować zgodnie z instrukcjami. Na PC jest trochę łatwiej, po zalogowaniu się wystarczy wybrać przycisk edycji obok swojego identyfikatora PSN.

Zmiana nazwy działa tylko w przypadku gier PS4 opublikowanych po 1 kwietnia 2018 roku. Nie działa na PS3 i Vita. Sony dostarczyło listę przetestowanych gier, które nie mają wspierają zmianę nazwy identyfikatora. Niestety jest 10 gier, które zareagują bardzo źle na taką zmianę, powodując utratę waluty w grze, utratę postępu i trofeów, gra może przestać działać.

Dlatego jeżeli chcecie bez problemu grać w poniższe tytuły nie dokonujcie zmian:

  • Disc Jam™
  • Everybody’s Golf
  • Just Dance 2017
  • LittleBigPlanet™ 3
  • MLB 14 The Show
  • MLB The Show 16
  • MLB® The Show™ 15
  • ONRUSH
  • The Golf Club 2™
  • Worms™ Battlegrounds

Planujecie dokonać zmiany swojego ID? Dajcie znać w komentarzach i pochwalcie się jakie najdziwniejsze loginy spotkaliście podczas gry. A może sami mieliście „śmieszne” ID. Nie oceniamy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię