Strona głównaKonsoleKomisja Europejska zajmie się sprawą driftujących Joy-Conów z Nintendo Switch

Komisja Europejska zajmie się sprawą driftujących Joy-Conów z Nintendo Switch

Wygląda na to, że w końcu ktoś zajmie się problemem driftujących Joy-Conów z konsoli Nintendo Switch. Na wiosek europejskiej organizacji konsumenckiej BEUC, sprawie przyjrzy się Komisja Europejska.

Ponad 25 000 graczy z całej Europy poskarżyło się do BEUC na problem wadliwych kontrolerów Nintendo Switch, które cierpią z powodu driftowania. Po pewnym czasie użytkowania kontroler się dekalibruje i wywołuje ruch kamery lub postaci w grze nawet w pozycji spoczynkowej.

Zobacz: Xbox Game Pass – wiemy jakie gry wkrótce znikną z usługi

Teraz BEUC przedstawi problem Komisji Europejskiej, reprezentując 45 europejskich grup konsumenckich. Organizacja złożyła skargę dotyczącego przedwczesnego „starzenia się” i wprowadzania przez Nintendo konsumentów w błąd.

BEUC wzywa do przeprowadzenia ogólnoeuropejskiego dochodzenia w tej sprawie i wzywa Nintendo do pilnego zajęcia się uszkodzeniami kontrolerów. Organizacja podała, że 88% przypadków driftu Joy-Conów nastąpiło w ciągu dwóch pierwszych lat od zakupu urządzenia.

Główny cel zakłada, że KE wyda wspólne stanowisko dla EU i wpłynie na działanie firmy Nintendo. W oświadczeniu dyrektora generalnego BEUC, Monique Goyens możemy przeczytać:

Konsumenci zakładają, że kupowane przez nich produkty będą działać odpowiedni czas, zgodnie z uzasadnionymi oczekiwaniami, że nie będą musieli płacić za kosztowne wymiany z powodu usterki technicznej. Nintendo musi teraz znaleźć odpowiednie rozwiązania problemu tysięcy konsumentów.

Najwyższy czas, aby firmy przestały wprowadzać na rynek produkty, które psują się zbyt wcześnie. Tworzenie niepotrzebnych odpadów elektronicznych jest całkowicie sprzeczne z celami European Green Deal. Aby pomóc w zwalczaniu tego problemu i pomóc konsumentom w podjęciu właściwej decyzji o zakupie, producenci powinni być zobowiązani do dostarczania informacji o trwałości produktu przed zakupem, aby pomóc konsumentom w dokonywaniu bardziej świadomych i zrównoważonych decyzji.

Kolejnym planem jest wpłynięcie na Nintendo, aby to zmieniło konstrukcję kontrolerów na bardziej trwałą. Nintendo za Joy-Cony pozywane jest w różnych częściach świata.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię