Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 - biuletyn giełdowy zdradził datę premiery gry?

Cyberpunk 2077 – biuletyn giełdowy zdradził datę premiery gry?

Cyberpunk 2077 jest na liście najbardziej oczekiwanych gier, odkąd CD Projekt zaprezentował pierwszy zwiastun. Przedstawiony w sierpniu gameplay dodatkowo podsycił ogień, jednak rok się kończy i deweloper oficjalnie nie zdradził daty premiery. Wygląda na to, że mogła to zrobić inna firma.

Informacje zostały zamieszczone na stronie stockwatch.pl i wskazują, że premiera Cyberpunk 2077 może odbyć się w czwartym kwartale 2019, czyli za rok. W dokumencie przygotowanym przez dom maklerski możemy przeczytać:

Cyberpunk 2077 vs RDR2

Utrzymujemy założenie debiutu w 4Q19, sprzedaż 19 m egz. w kwartale premiery i przychody PLN 1,9 mld (USD 525m). Na telekonferencji zarząd potwierdził, że jakość pozostaje dla CDR absolutnym priorytetem i Cyberpunk 2077 będzie nie mniej dopracowanym projektem niż RDR2. Dla porównania – sprzedaż RDR2 (brutto) wyniosła USD 725 m w 3 dni od premiery, 15 m egz. w 8 dni od premiery i 17 m egz. w 12 dni (dane Take Two). Gra wyszła tylko na konsole PS4/XboxOne. W tym świetle, nasze prognozy dla CP2077 wyglądają konserwatywnie gra wyjdzie równocześnie na PC i konsole. Do tego uważamy, że świat Cyberpunk sci-fi powinien być bardziej popularny wśród graczy niż tematyka Dzikiego Zachodu.

Zobacz także: Film Metro 2033 anulowany, prawa wróciły do autora książki

Należy jednak pamiętać, że nie jest to potwierdzone przez CD Projekt. Jeżeli jednak Cyberpunk 2077 nie będzie miał premiery w 2019 roku, to ostatnim strzałem będzie rok 2020. Oby jednak wcześniej niż później. Za czwartym kwartałem przyszłego roku może przemawiać fakt, że gra jest już w pełni grywalna. Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie daty premiery przez dewelopera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

4 KOMENTARZE

  1. co za bzdurny tytuł artykułu. Ja z moich informacji wiem, że szykują dopiero na 2020/21 – ale wy oczywiście spekulujcie dalej…

  2. Niezły clickbait. Dokładnie tego spodziewałem się po jakimś no-name’owym serwisie dla graczy. Dodam sobie domenę do uBlocka, żebym tutaj nie trafił w przyszłości.

  3. Wy tak serio? Przecież to tylko przypuszczenia jakiegoś DM. Równie dobrze inni mogliby napisać, że będzie za miesiąc i byłoby to tak samo prawdopodobne jak wasz news. POza tym macie opóźnienie z kilkanaście dni bo już dawno ten raport wydali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię