Strona głównaWiadomościHardwareLaptopy z kartami RTX w sklepach od 27 stycznia

Laptopy z kartami RTX w sklepach od 27 stycznia

Laptopy z kartami RTX trafią na rynek jeszcze w tym miesiącu. Już na starcie dostaniemy aż 40 nowych modeli komputerów.

W końcu również gracze mobilni będą mieli dostęp do technologii Ray Tracingu, czyli śledzenia promieni światła w czasie rzeczywistym. Choć można się tutaj  zgodzić z AMD, że to na razie technologia przyszłości, a nie coś, z czego faktycznie możemy dzisiaj korzystać na dużą skalę, to jednak sama zwiększona wydajność nowych kart w stosunku do poprzedniej generacji wprowadzi granie na laptopach na jeszcze wyższy poziom.

Zobacz: Nvidia GeForce RTX 2060 oficjalnie! Cena zaskakuje

Specyfikacje mobilnych układów RTX wyglądają następująco:

Na rynek trafią również laptopy z kartami RTX Max-Q. Dzięki ich obecności grubość laptopów nie przekroczy 20 mm, więc będziemy tutaj mogli mówić wprost o gamingowych ultrabookach. Dodatkowo tryb WhisperMode pozwoli na dużo cichszą pracę laptopów podczas grania na zasilaniu akumulatorowym, a technologia Nvidia Optimus ma dwukrotnie wydłużyć czas działania na pojedynczym ładowaniu. Nvidia przekonuje, że karty RTX Max-Q zapewnią dwa razy większą wydajność niż w przypadku PlayStation 4.

Zobacz: Nvidia Max-Q – mobilna rewolucja dla graczy

Na początek, już 27. stycznia na rynek trafi 40 modeli laptopów, w ponad 100 różnych konfiguracjach, od 29 różnych producentów. Wśród nich znajdą się wiodący producenci, tacy jak Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo Legion, MSI, Razer i Samsung oraz modele OEM, produkcji Aftershock, CyberPower PC, Hasee, Maingear, Mechrevo, Mouse, Origin PC, PC Specialist, Scan, Schenker, Terrans Force i Thunderobot.

Do wszystkich laptopów z kartami RTX dołączone będą (do wyboru) gry – Anthem oraz Battlefield V.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię