Strona głównaWiadomościLord Kruszwil ma coraz większe kłopoty, jego kanał wyrzucony z sieci Lifetube

Lord Kruszwil ma coraz większe kłopoty, jego kanał wyrzucony z sieci Lifetube

Kilka dni temu do szczecińskiej policji i prokuratury zostały zgłoszone doniesienia o popełnieniu przestępstwa przez twórców kanału Youtube Lord Kruszwil. Obaj panowie podejrzewani są o deprawowanie nieletniego i zmuszanie  do innych czynności seksualnych. Na tej podstawie kanał został usunięty z sieci partnerskiej Lifetube.

Lord Kruszwil działał w sieci partnerskiej Lifetube zrzeszającej 515 kanałów Youtube. Teraz decyzją zarządu został z niej usunięty. Całą sytuację skomentował Kamil Bolek, członek zarządu Lifetube.

Zrobiliśmy wiele by zapanować nad tym twórcą, ale istnieją granice kontrowersji, których nie będziemy wspierać. W związku z tym kończymy współpracę z kanałem Lord Kruszwil

Kanał Kruszwila działała od lipca 2017. Autor posiada obecnie ponad 2,7 miliona subskrypcji, a jego filmy mają ponad 447 milionów odsłon. Jednak ostatnie filmy wywołały sporo kontrowersji i zróżowiły uwagę Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył stosowne doniesienia do organów państwowych.

Zobacz: Kolejny patostreamer na celowniku policji. Zaatakował babcię w trakcie transmisji

Zastrzeżenia budzi postać 10-latka, który na nagraniu dotyka miejsc intymnych kobiet i poddaje je ocenie. W innym z materiałów Kruszwil namawia kobiety do nawiązania współpracy „w naturze” w zamian za prezenty. W kolejnym filmie wraz z Kamerzystą znęcają się psychicznie nad dzieckiem.

Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przekazał zgłoszenie do policji oraz prokuratury. Policja obecnie bada sprawę. Wspominane w artykule materiały zostały już usunięte z kanału Kruszwila, według informacji przekazanych przez serwis wirtualnemedia nie jest to wynikiem działalności YouTube. Autor kanału skomentował sprawę publikując kolejny film.

Kamil Bolek z Lifetube dodał:

Problem treści zdecydowanie przekraczających granice kontrowersji jest dla nas ogromnie istotny, m.in. poprzez współpracę w tym zakresie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich walczymy z patostreamerami. W przypadku Lorda Kruszwila do tej pory wychodziliśmy z założenia, że lepiej jest mieć ten kanał pod kontrolą – m.in. dzięki naszej interwencji filmy przekraczające granice norm społecznych zostały usunięte, a kilka nigdy nie zostało opublikowanych. Również najnowsze filmy po naszej zdecydowanej interwencji, za którą stała groźba zerwania jakiejkolwiek współpracy, zostały usunięte. Do tego dołączyliśmy listę twardych, nieprzekraczalnych zasad, których złamanie miało skutkować natychmiastowym usunięciem z sieci i zerwaniem wszelkiej współpracy. Kruszwil w swoich publikacjach posunął się jednak zdecydowanie za daleko. Treści zamieszczane przez twórcę są zdecydowanie poza granicami kontrowersji i nie możemy ich wspierać. W związku z tym kończymy współpracę z kanałem Lord Kruszwil. Oznacza to koniec wszelkich form partnerstwa z tym twórcą.

Zobacz: Rafonix przed sądem. Patostreamer odpowie za pobicie niepełnosprawnego

To jeszcze nie koniec kłopotów Kruszwila, jeżeli oskarżenia Ośrodka Monitorowania okażą się słuszne, youtuberom grozi proces sądowy i sankcje. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię