Strona głównaKonsoleSony nie zrezygnuje z tworzenia gier fabularnych

Sony nie zrezygnuje z tworzenia gier fabularnych

Sony jest niekwestionowanym liderem w tej generacji konsol. Mowa tu zarówno o sprzęcie jak i grach. Rekordowa sprzedaż tytułów takich jak Uncharted 4 czy God of War i uznanie krytyków, mówią same za siebie. Nie powinna zatem dziwić nikogo zapowiedź Sony, że nie zrezygnuje z tej ścieżki.

Dyrektor generalny sony Jim Ryan podczas wywiadu z serwisem CNET opowiadał o procesie przejścia na kolejną generację oraz o zmianach w branży. Wspominał również o tym jak widzi przyszłość firmy i kierunku rozwoju Sony w kolejnych latach.

Zobacz: Szef PlayStation potwierdza: PS5 obsłuży gry 4K przy 120 Hz

Nigdy nie odnosiliśmy większych sukcesów w naszych własnych grach fabularnych, niż teraz. Dobrze się z tym czujemy i na pewno nie jest to gatunek gier z którego kiedykolwiek zrezygnujemy.

To jak każda kategoria gier lub dowolna kategoria rozrywki. Istnieją dobre i mniej dobre przykłady. Kiedy robisz to dobrze i spojrzysz na statystyki zaangażowania dla FIFA jest to niewiarygodne.

Zobacz: Gry z PlayStation 4 będą działać lepiej na PlayStation 5

Z wyjątkiem takich gier jak Bloodborne i kilku mniejszych projektów Sony coraz bardziej skupia się na grach fabularnych i takie podejście zostało nagrodzone. Teraz czekamy na Death Stranding tworzony z iście kinowym rozmachem. Gry Sony można kochać lub nienawidzić, ale raczej nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. A nam pozostaje w tej sytuacji oczekiwać kolejnych mega tytułów, które będą umilać nam czas.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię