Advertisement
Strona głównaGryAktualności15-minutowy gameplay Mafia: Definitive Edition

15-minutowy gameplay Mafia: Definitive Edition

Za 2 miesiące zadebiutuje Mafia: Definitive Edition, czyli remake pierwszej części kultowej już serii. Właśnie na YouTubie pojawił się 15-minutowy materiał, na którym można zobaczyć fragmenty gameplayu. Gra zapowiada się wyśmienicie.

Pierwotnie Mafia: Definitive Edition miała zadebiutować za miesiąc – 28 sierpnia 2020 roku. Jedna studio Hangar 13 zdecydowali się na przełożenie premiery. Głównym powodem, przynajmniej tym oficjalnym, była pandemia koronawirusa i związane z nią trudności z ukończeniem gry na czas. Wtedy też firma zapowiedziała, że 22 lipca opublikowany zostanie pierwszy gameplay. Słowa dotrzymali, bo stosowany materiał trafił już na YouTube’a. Na 15-minutowym filmie można zobaczyć sporo fragmentów rozgrywki i trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze.

Mafia: Definitive Edition – gameplay

Warto przypomnieć, że Mafia: Definitive Edition to nie jest zwykły remaster, w którym twórcy zmieniają sterowanie, aby pasowało do dzisiejszych standardów i lekko poprawiają grafikę. To pełnoprawny remake. Oznacza to, że gra została stworzona całkowicie od nowa i może nawet zawierać elementy, których nie było w oryginale. Po powyższym wideo widzimy, że w grze pojawią się między innymi motocykle. Jeśli mnie pamięć nie myli, to Mafia z 2002 roku ich nie miała. Wiemy też o rozbudowany tle fabularnym i nowych scenkach przerywnikowych (tzw. cutscenkach).

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym mieście w Lost Heaven. Jako gracze wcielamy się w Thomasa Angelo – młodego taksówkarza, któremu w pewnym momencie trafia się nietypowy kurs. Losowe zdarzenia na zawsze łączą jego życie z gangsterką rodziną Salierich. Thomas z czasem pnie się na po szczeblach mafijnej rodziny, wykonując dla niej coraz to trudniejsze i niebezpieczne misje. Mafia przez wielu uznawana jest za jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą grę gangsterką w historii.

Mafia: Definitive Edition zadebiutuje 25 września 2020 roku w wersji na komputery, a także konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Już w tym momencie można ją zamawiać przedpremierowo w cenie 170 złotych. Nie wiem, jak Wy, ale ja na pewno się skuszę. Oryginalna Mafia to jedna z gier mojego dzieciństwa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię