Advertisement
Strona głównaKonsoleNie, w sklepach nie pojawiły się kioski PlayStation 5

Nie, w sklepach nie pojawiły się kioski PlayStation 5

Media obiegła wczoraj informacja, według której w sklepach w Wielkiej Brytanii pojawiły się pierwsze strefy pokazowe PlayStation 5. Niestety, chociaż bardzo byśmy chcieli, to niewiele ma to wspólnego z prawdą. Sprawa szybko została zdementowana.

Na Twitterze pojawiło się wczoraj ciekawe zdjęcie, na którym możemy zobaczyć stanowisko PlayStation. Na niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na kanapę, telewizor, mały stolik oraz konsolę. Co prawda na fotografii nie ma samych urządzeń, ale wielu użytkowników wysnuło teorię, że w takich miejscach gracze będą mogli zapoznać się z konsolami PlayStation 5. Wskazywać miała na to między innymi kolorystyka samego kiosku, która utrzymana jest w biało-niebieskich barwach. Tym zdecydowanie bliżej do PlayStation 5 niż PlayStation 4.

Kioski PlayStation 5? Niestety nie

Niestety, okazuje się, że to nie prawda. Kilka zagranicznych serwisów skontaktowało się ze sklepami w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że kioski to nic nadzwyczajnego. Przedstawiciel jednej z sieci (Currys PC World) przyznał, że stanowisko znajduje się w ich sklepie już od mniej więcej roku i jest nieczynne z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei rzecznik prasowy Sony powiedział, że kioski nie są w żaden sposób związane z PlayStation 5. Jednocześnie nie chciał przyznać, co jest na nich prezentowane.

Chociaż sami bardzo byśmy tego chcieli, to prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na pojawienie się konsoli w sklepach. Nawet jeśli początkowo odbędzie się ona tylko na strefach pokazowych. Oficjalna data premiery PS5 nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale niemal na pewno odbędzie się w ostatnich dniach listopada. W tym samym momencie na sklepowe półki trafiały wszystkie poprzednie konsole Japończyków. Nie ma sensu zmieniać czegoś, co do tej pory sprawdzało się doskonale.

Na ten moment nie znamy też ceny urządzenia. Jednak w wielu sklepach internetowych pojawiły się już pierwsze oferty. Jeśli im wierzyć, to za PlayStation 5 zapłacimy w Polsce około 2500 zł za wersję z napędem Blu-ray 4K Ultra HD. Wariant bez czytnika płyt powinien być odpowiednio tańszy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię