Strona głównaGryAktualnościMetro 2033 i Metro Last Light zalewają fale negatywnych opinii na Steam

Metro 2033 i Metro Last Light zalewają fale negatywnych opinii na Steam

Kilka dni temu Epic Store przyznał, że podpisał z Deep Silver umowę gwarantującą przez rok wyłączne prawa do sprzedaży Metro Exodus, przez ten czas gra nie będzie dostępna na Steam. Wywołało to wielką falę hejtu ze strony graczy, w tej wojnie oberwało się również poprzednim produkcjom serii Metro.

W związku z decyzją Deep Silver przez pierwszy rok od premiery Metro Exodus będziemy mogli kupić wyłącznie za pośrednictwem Epic Game Store. W pudełkowej wersji gry również znajdziemy kod aktywacyjny na platformę Epic. Na szczęście gracze, którzy już zamówili grę na Steam będą mieli dostęp za pośrednictwem platformy Valve. Jednak to im nie wystarcza, część użytkowników zbombardowała wręcz dwie poprzednie odsłony serii negatywnymi recenzjami.

Zobacz: Valve wściekłe na wydawcę Metro Exodus: “To nieuczciwe wobec naszych klientów”

Metro Last Light oraz zremasterowana wersja Metro 2033 zostały zmiażdżone lawiną negatywnych komentarzy. Obie gry z przeważającej oceny pozytywnej przeszły w ocenę mieszaną, jednak z każdą godziną ocena zbliża się w kierunku negatywnej.

Zobacz: Poznaliśmy wymagania sprzętowe Metro Exodus. Lekko nie będzie…

Wiele recenzji nie dotyczy bezpośrednio gier tylko skierowane jest przeciwko Epic Game Store i metod ich działania. Cześć graczy podkreśla, że bardzo lubi serię Metro, ale ze względu na to, co się stało nie zamierza kupić Metro Exodus.  A wy jak oceniacie całą sytuację? Czy fala hejtu jest słuszna czy nie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Uwielbiam Metro. Kupiłem każdą część. Miałem oblepiony pokój w Artyoma. Jednak Exodusa nie kupie. I to nie to, że Steam. Tylko to że poczuli kase i zmienili platforme. Wole jednak nadal mieć całą kolekcje i poczekam rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię