Strona głównaGryAktualnościMicroProse: powraca jedna z legend branży i ogłasza nową grę

MicroProse: powraca jedna z legend branży i ogłasza nową grę

MicroProse była niegdyś jedną z najbardziej popularnych firm tworzących gry, szczególnie z dziedziny strategii oraz symulatorów. Prawa do marki przejął niedawno David Lagettie i ogłosił, że studio wypuści wkrótce pierwszą grę od czasu reaktywacji.

Starsi czytelnicy z pewnością pamiętają tytuły takie jak Sid Meier’s Civilization, Sid Meier’s Pirates czy Railroad Tycoon. Fani tamtych kultowych gier mogą zacierać ręce ze zniecierpliwienia, ponieważ firma Microprose została reaktywowana i przygotowuje coś nowego.

Zobacz: Popularny emulator RetroArch trafi na Steam

Na początku roku prawda do marki Microprose zakupił David Lagettie, twórca jednego z największych symulatorów otwartego świata – TitanIM. Pracował również przy tworzeniu symulatorów dla wojska. W wywiadzie udzielonym PC Pilot zdradził, że chciałby wrócić do swoich początków i zabrać się za tworzenie wysokiej jakości strategii oraz symulatorów. Czyli gier takich, z jakich zasłynęło MicroProse w latach świetności. Jeszcze w tym roku mają zostać ogłoszone pierwsze tytuły, aczkolwiek jeden już znamy. To Warbirds 2020, które ma się pojawić na przełomie tego i przyszłego roku. 

Zobacz: Back to 1998 – polska przygodówka point’n’click w klimatach retro ląduje na Steam

Żeby było ciekawiej, David przekonał do współpracy Billa Stealey’a – byłego szefa MicroProse i jednego z twórców serii Sid Meier’s. Chyba warto zacząć obserwować konto nowego MicroProse na Twitterze, bo mogą się tam pojawiać ciekawe informacje o nowych tytułach.

Kto z Was grał w stare gry MicroProse?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię