Strona głównaKonsoleMicrosoft oficjalnie potwierdza prace nad nowym Xboksem

Microsoft oficjalnie potwierdza prace nad nowym Xboksem

Prezydent marki Xbox – Sarah Bond oficjalnie poinformowała o pracach nad nową generacją konsoli Xbox. Według zapewnień ma to być największy skok technologiczny w historii marki.

Walka pomiędzy Xboxem a PlayStation trwa od lat. Tą rundę bez wątpienia wygrali Japończycy. Nic więc dziwnego, że Microsoft mocno spina poślady i mocno stara się dogonić a nawet prześcignąć konkurenta. W tym roku konsole obecnej generacji obchodzą swoje czwarte urodziny, to oznacza, że czas już pracować nad nową generacją.

Microsoft w międzyczasie robi co może żeby zachęcić graczy do kupna ich konsoli. Jednym z pomysłów jest powołanie ekipy, której zadaniem jest sprawić by stare gry sprzed lat uruchamiały się bezproblemowo na nowych sprzętach Microsoftu. To nie wszystko Sarah Bond potwierdziła, że trwają wzmożone prace nad nową generacją.

Minęło prawie pół roku, odkąd połączyliśmy siły jako organizacja (chodzi o połączenie Microsoftu z Activision Blizzard – red.). Nasze wspólne osiągnięcia, są ogromne. Wszyscy powinniśmy czuć się bardzo dumni z tego, co już osiągnęliśmy i podekscytowani możliwościami jakie przez nami stoją. Pracujemy pełną parą nad naszym sprzętem nowej generacji, koncentrując się na zapewnieniu jak największego skoku technologicznego w historii tej generacji.

Zanim jednak konsole nowej generacji powstaną i trafią na rynek, czeka nas jeszcze wydanie wzmocnionych wersji Xbox Series X oraz PlayStation 5. Według przecieków, Xbox ma dostać mocniejszy układ graficzny oraz szybszą pamięć, co ma zagwarantować lepszą stabilność albo dodatkowe opcje graficzne.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię