Strona głównaWiadomościOprogramowanieMicrosoft przyznaje, że podsłuchuje Skype i poleceń Cortany. I nie przestał, mimo...

Microsoft przyznaje, że podsłuchuje Skype i poleceń Cortany. I nie przestał, mimo przyłapania

Historia zna kilka przypadków, kiedy giganci technologiczni zostali przyłapani na podsłuchiwaniu swoich klientów. Microsoft jednak wykazuje się trochę innym podejściem do tej kwestii niż Google czy Facebook. 

Po pierwsze, w przypadku Microsoftu okazało się, że Skype i polecenia głosowe analizuje nie tylko AI, ale też zatrudnieni w tym celu pracownicy. Jeśli chodzi o Skype to na szczęście chodzi tylko o usługę tłumaczenia głosowego, a nie rozmowy jako takie. Gorzej, że w przypadku Cortany są to wszystkie polecenia głosowe, na każdym z urządzeń, więc tam problem może dotykać bardziej delikatnych tematów.

Zobacz: Microsoft przez przypadek pokazał nowy wygląd menu start w Windows 10

Po drugie, po przyłapaniu i przyznaniu się do tego faktu, firma nie zaprzestała procederu. Wręcz przeciwnie, zaktualizowała jedynie swój regulamin, więc zmieniło się jedynie to, że klienci są (powinni) być teraz bardziej świadomi tego faktu i się na niego zgadzać. 

Zobacz: Microsoft: Tytuły AAA mają trafiać tylko na Xbox

Jak narazie jedynie Apple zapowiedziało, że w aktualizacji wprowadzi możliwość kompletnego wycofania zgody na analizę nagrań. Czy inne firmy pójdą ich śladem?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię