Strona głównaKonsoleMicrosoft poszukuje ludzi do pracy nad Xbox Scarlett

Microsoft poszukuje ludzi do pracy nad Xbox Scarlett

Wygląda na to, że nie tylko Sony poszukuje ludzi do pracy nad kolejną generacją konsol. Na oficjalnej stronie Microsoftu pojawiło się kilka ofert pracy na stanowiskach zawiązanych z Xbox Scarlett.

Na stronie Microsoftu pojawiła się oferta pracy na stanowisko Senior Electrical Engineer, którego zadaniem będzie programowanie sprzętu do obsługi pamięci masowej nowego Xboxa. Ponadto zatrudnienie ma znaleźć również Senior Mechanical Engineer zajmujący się aspektami hardware’owymi konsoli Xbox nowej generacji.

Zobacz także: Microsoft opatentował nowy kontroler z wymienialnymi przyciskami

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu o pracy dla inżyniera sprzętowego:

Wybrany kandydat stanie się głównym technikiem nadzorującym technologie pamięci masowej w obecnie realizowanych oraz przyszłych projektach Xbox.

Z kolei w opisie drugiego stanowiska znajdujemy zapisy dotyczące akcesoriów przeznaczonych dla kolejnej generacji konsoli Xbox:

Zespół Akcesoriów Xbox poszukuje wysoce zmotywowanego i doświadczonego starszego inżyniera, który będzie kierował rozwojem systemów mechanicznych naszych akcesoriów nowej generacji.

Plotki na temat ujawnienia kolejnej generacji konsol Microsoftu i Sony krążą już od jakiegoś czasu. Analityk NPD Mat Piscatella sugeruje, że obie firmy zapowiedzą swoje konsole nowej generacji w przyszłym roku. A zgodnie z najświeższymi plotkami premiera PlayStation 5 powinna mieć miejsce jeszcze w 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię