Wstęp

Strona głównaPoradnikiNajlepsze myszki dla graczy w różnych przedziałach cenowych

Najlepsze myszki dla graczy w różnych przedziałach cenowych

Wstęp

Każdy miłośnik grania na PC wie, że jednym z najważniejszych akcesoriów jest myszka. Decyduje ona o precyzji sterowania, która jest kluczowa głównie w produkcjach online’owych. Problem polega na tym, że w sprzedaży są gryzonie dla graczy w cenach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych i wybranie odpowiedniego nie jest zadaniem łatwym. Dlatego postanowiliśmy w tym pomóc.

Zanim w ogóle zaczniemy proponować jakieś myszki, musimy ustalić sobie jedną rzecz – nie ma gryzonia idealnego i uniwersalnego. Dla każdego wygodny będzie inny model. Z czego to wynika? Chociażby ze stosowanego chwytu, rozmiaru dłoni i indywidualnych preferencji. Więcej na ten temat dowiecie się z mojego wcześniejszego poradnika: „Jak dobrze wybrać myszkę dla gracza?”. Pomimo tego postaramy się wskazać w każdym przedziale cenowym kilka urządzeń, które dobrze wypadają w testach i są chwalone przez użytkowników.

Co decydowało?

Wybierając myszki do zestawienia kierowaliśmy się kilkoma założeniami. Przede wszystkim ceną. Założyliśmy sześć pułapów: 100, 150, 250, 350, 500 zł i bez limitu ceny. Poza tym bonusowo dorzucamy myszki dla osób leworęcznych, bo znalezienie gryzonia dla mańkuta jest chyba zadaniem jeszcze trudniejszym. Oprócz ceny niezwykle ważna jest rzecz jasna specyfikacja. Sercem każdej myszki jest sensor, który decyduje o precyzji sterowania. Aktualnie najlepsze czujniki to: PMW3360 i wszystkie jego odmiany (3361, 3366 i TrueMove 3) oraz PMW3330. Wciąż świetnie wypadają też PMW3310, S3988, a także PMW3389. Niestety, nie w każdym przedziale cenowym znajdziemy gryzonie z takimi sensorami, więc wzrok musieliśmy też kierować ku słabszym konstrukcjom.

Ale sensor to nie wszystko. W przypadku myszek dla graczy ważna jest też jakość wykonania, rozmiar, kształt, charakterystyka przycisków i ich liczba, czy też ślizgacze. Nie zapominamy też o dedykowanym oprogramowaniu, ale nie stawiamy go wśród priorytetów. Dla wielu osób będzie ono ważne, ale w naszym zestawieniu nie jest decydujące. Staramy się podchodzić do zestawienia z czystą głową i bez żadnych uprzedzeń względem producentów. Tyczy się to szczególnie modeli, które mieliśmy okazję testować i możemy potwierdzić ich jakość.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię