Advertisement
Strona głównaGryNetflix dokończy grę Stranger Things bez Telltale Games

Netflix dokończy grę Stranger Things bez Telltale Games

Upadek Telltale Games pokrzyżował plany nie tylko graczom, ale też firmom, które miały ze studiem współpracować. Jedną z nich jest Netflix, który zamówił grę przygodową w świecie Stranger Things. Podejrzewano, że ta ostatecznie nie powstanie, ale serwis streamingowy nie zamierza z niej zrezygnować.

W rozmowie z Polygonem jeden z pracowników Netflixa przyznał, że gra, a w sumie to nawet dwie gry, nadal powstają. Jedna ma być dokończona przez osoby, które pozostały w Telltale Games (przypominamy, że w firmie nadal pracuje około 25 osób). Chodzi tutaj o Minecraft: Story Mode. Druga – w świecie Stranger Things – z kolei trafi do innego studia i również zostanie dokończona.

– Jesteśmy zasmuceni informacjami na temat Telltale Games. Stworzyli wiele świetnych gier w przyszłości i odbili swoje piętno na całym rynku. Minecraft: Strony Mode nadal powstaje zgodnie z planem. Jesteśmy w trakcie sprawdzania i oceniania innych możliwości stworzenia gry w świecie Stranger Things – możemy przeczytać w oświadczeniu Netflixa.

Minecraft: Story Mode miało zadebiutować tej jesieni, więc premiera gry jest bliska. Jeśli chodzi o Stranger Things, to tutaj nie podano żadnych dat. Wiedzieliśmy jedynie, że gra powstaje. Jak widać nadal tak jest, ale już nie w Telltale Games.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię