Strona głównaWiadomościOprogramowanieMasz rok na zmianę Windowsa 7 na nowszą wersję

Masz rok na zmianę Windowsa 7 na nowszą wersję

Dokładnie 14 stycznia 2020 roku Microsoft oficjalnie zakończy wspieranie systemu Windows 7. Oznacza to, że wszyscy posiadacze okienek mają rok na aktualizację do nowszej wersji.

Windows 7, chociaż jest jedną z lepszych i bardziej lubianych wersji okienek, to ma już swoje lata. Został wydany w październiku 2009 roku, czyli ponad 9 lat temu. W świecie technologii i oprogramowania to niemal cała epoka. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że już za rok Microsoft oficjalnie kończy wsparcie dla siódemki.

Zobacz: System automatycznie zaktualizował mu się do Windowsa 10. Pozwał Microsoft

Żadne ważne aktualizacje do Windowsa 7 nie są wydawane już od 2015 roku. Od ponad 3 lat system praktycznie się nie zmienił. Jedynie, co pobieramy przez program Windows Update to aktualizacje bezpieczeństwa, dostarczane w ramach tzw. rozszerzonego wsparcia. Jednak 14 stycznia 2020 roku skończy się nawet to. Jeśli ktoś wykryje jakąś lukę w Windowsie 7, to za 12 miesięcy nie otrzymacie już stosownej łatki.

Dlatego to najlepszy moment na przenosiny na Windowsa 10. Po pierwsze, jest to najnowsza i teoretycznie najbezpieczniejsza wersja okienek. Po drugie, coraz częściej „dziesiątka” jest wymagana do uruchamiania najnowszych gier. Przykładem jest Anthem, który uruchomimy tylko na 64-bitowej wersji systemu Windows 10. Nie można też zapominać, że również w 2020 roku Windows 7 przestanie być wspierany przez Steama.

Zobacz: Windows 10 ma groźną lukę – Microsoft póki co nic z nią nie robi

Aktualnie Windows 7 znajduje się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych u użytkowników Steama. Znajduje się on na prawie 28% wszystkich komputerów. Dla porównania Windows 10 może pochwalić się wynikiem około 64%.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Gdyby nie te bezczelne wymuszenia aktualizacji, to 10 bylaby najlepszym systemem. Cale szczescie, ze ms zrezygnowal z fafli na rzecz normalnego menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię