Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows, 10 jako miesięczna subskrypcja? Śmiałe plany Microsoftu

Windows, 10 jako miesięczna subskrypcja? Śmiałe plany Microsoftu

Niedalekiej przyszłości system operacyjny Windows 10 może działać, jako usługa z miesięcznym abonamentem. Dzięki comiesięcznej opłacie użytkownicy otrzymają również dostęp do pakietu Office oraz innych dodatków.

Taki model dystrybucji miałby zostać udostępniony zarówno dla klientów firmowych jak i prywatnych. Na podobnych zasadach od 2017 roku działa usługa biznesowa Microsoft 365 dająca dostęp do aplikacji biurowych oraz chmury do przechowywania danych.

Zobacz: Masz rok na zmianę Windowsa 7 na nowszą wersję

Teraz stacja CNBC informuje o uzyskaniu potwierdzenia, od szefa Microsoftu Satyi Nadelli, planów udostępnienia tego typu usługi również dla użytkowników domowych. Nadella poinformował dziennikarzy, że firma planuje wprowadzić domową wersję usługi Microsoft 365, która w ramach miesięcznej opłaty dawałby dostęp do szeregu produktów i usług Microsoftu. Niestety nie wyjaśnił, które konkretnie usługi i aplikacje miałby wejść w jej skład. Według plotek miałby to być Windows 10, Office 365, Skype oraz dostęp do platformy Game Pass.

Zobacz: Steam przestał działać na systemach Windows XP i Vista

Miejmy tylko nadzieję, że poza opcją subskrypcji nadal będziemy mogli zakupić standardową pudełkową wersję Windows, bez konieczności ponoszenia comiesięcznych opłat. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy oferta miałaby wejść w życie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcecnbc
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię