Strona głównaKonsoleNintendo: Nie mamy przymusu wydawania remake’ów naszych gier

Nintendo: Nie mamy przymusu wydawania remake’ów naszych gier

Nintendo w dość nieregularny sposób wydaje nowe wersje klasycznych tytułów. Biorąc pod uwagę ich jakość, gracze czekają na więcej i zastanawiają się kiedy ten czy inny tytuł zostanie wydany ponownie. Jednak samo Nintendo ma do tego dość specyficzne podejście.

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami prezes Nintendo Shuntaro Furukawa powiedział, że w firmie nie ma wewnętrznej dyrektywy dotyczącej prac nad remake’ami starych tytułów. Pracownicy skupiają się głównie na tworzeniu zupełnie nowych gier.

Zobacz: Luigi’s Mansion 3 z najlepszym otwarciem na Nintendo Switch w 2019 roku

Jednak jak zapewnia dzięki Switchowi, Nintendo chce teraz przywrócić do życia tytuły z wcześniejszych generacji konsol. Co w połączeniu z ostatnimi doniesieniami może oznaczać, że wkrótce doczekamy się kilku tytułów z 3DS w tym Fire Emblem.

Wraz z wydaniem Nintendo Switch Lite istnieje możliwość przywrócenia tytułów wcześniej przygotowanych dla konsol przenośnych. Jednak w Nintendo zamiast wypuszczać poprzednie gry na Switch Lite dyskutujemy o tym jakie nowe gry możemy stworzyć dla całej rodziny Nintendo Switch. W ramach tego rozważamy również tworzenie remake’ów poprzednich gier. O szczegółach tych dyskusji nie mogę obecnie nic powiedzieć.

Furukawa podkreślił, że nie oznacza to, że nie będzie wychodziło więcej remake’ów na Nintendo Switch. Firma nawet jeżeli będzie je wydawała to i tak głównym celem jest wydawanie nowych gier.

Jeśli chodzi o przyszłość, nie ma wyraźnej dyrektywy dotyczącej wydawania odświeżonych tytułów. Z drugiej strony w ciągu 30 lat działalności na rynku konsol stworzyliśmy wiele remake’ów, w które grało wiele osób. To bardzo cenny atut naszej firmy. Nostalgia to jedna wielka atrakcja, ale nawet w przypadku takich gier najważniejsze jest tworzenie nowych wrażeń z gry. Przede wszystkim uważamy, że pasja do starych gier jest ważna. Dobrym przykładem jest Link’s Awakening, który został oceniany jako nostalgiczny i magiczny oraz nowy.

Zobacz: Polskie Call of Juarez: Gunslinger zmierza na Nintendo Switcha

Miejmy nadzieję, że Nintendo dostarczy nam wznowione wersje Pokemonów. Jednak to pozostaje na razie w sferze marzeń.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię