Strona głównaKonsoleNintendo planuje dalej wspierać swoje pozostałe konsole przenośne

Nintendo planuje dalej wspierać swoje pozostałe konsole przenośne

Doug Bowser krótko odpowiedział na nurtujące wielu fanów Nintendo pytanie.

Premiera Nintendo Switch Lite może przynieść dużo dobrego. Po internecie krążą już wypowiedzi graczy, którzy czekali właśnie na taką konsolę, którzy ze Switcha korzystali wyłącznie w formie przenośnej, a w domu grali na PlayStation 4 czy PC.

Zobacz: 10 najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych

Oficjalnie zapowiedziany Lite wzbudził jednak obawy w posiadaczach 3DS-a, wciąż przyzwyczajonych do jego unikalnych możliwości oraz kuszącej biblioteki gier. Padło więc pytanie: co dalej z innymi handheldami Nintendo?

Okazja do odpowiedzi trafiła się dosyć szybko, podczas ostatniego wywiadu w The Verge. Doug Bowser powiedział krótko i zwięźle: „Będziemy kontynuować nasze wsparcie dla 3DS-ów, dopóki będziemy widzieć na nie popyt”.

Jak powiedział również w innym wywiadzie, przy okazji tegorocznego E3, poprzednie hanheldy są doskonałą okazją na wprowadzenie młodszego gracza w świat Nintendo. Na razie posiadacze starszych konsol przenośnych nie mają się więc o co martwić, zarówno pod względem software’u jak i hardware’u.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię