Strona głównaKonsoleNintendo Switch przekroczył już sprzedaż Wii i PS1

Nintendo Switch przekroczył już sprzedaż Wii i PS1

Nintendo Switch sprzedało się już w 103,54 milionach egzemplarzy na całym świecie. Tym samym handheld pokonał zarówno Wii oraz PS1.

Switch drugą z najlepiej sprzedających się konsol Nintendo. Rodzina DS sprzedała się w blisko 154 milionach egzemplarzy. Na sukces Switch duży wpływ ma jej hybrydowość, czyli możliwość wykorzystania jako konsola stacjonarna podłączona do TV jak i jako urządzenie przenośne. Dzięki temu Switch pokonał Wii i to jeszcze na kilka lat przed zakończeniem cyklu życia. Dla porównania Wii U zakończyła swój żywot z wynikiem 13,5 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Zobacz: GTA 5 uruchomione na oryginalnym Nintendo Game Boy

Spośród 103,54 milionów sprzedanych konsol (stan na 31 grudnia 2021 r.), 81,68 mln to oryginalny model Switch. Model Lite, który został wprowadzony na rynek w 2019 roku, sprzedał się na poziomie 17,87 mln. OLED, który został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, sprzedał się w 3,99 mln sztuk.

Co więcej, dobrej sprzedaży nie przeszkadza ciągły niedobór chipów w branży. Chociaż z tego względu Nintendo musiało skorygować swoje prognozy sprzedaży w okresie świątecznym o 1,5 miliona sztuk. Z powodu braku chipów problemy z dostępnością ma również PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię