Strona główna Konsole Nintendo Switch: trwają prace nad kolejną wersją?

Nintendo Switch: trwają prace nad kolejną wersją?

Mamy “klasyczne” Nintendo Switch, niedawno pojawiła się wersja Lite, a teraz jeden z użytkowników dokopał się do informacji, które wskazują na możliwość stworzenia wersji Pro. Czy Nintendo w końcu wypuści mocniejszą wersję swojej konsolki?

Jeden z fanów Nintendo postanowił zagłębić się w pliki aktualizacji firmware Nintendo Switch do wersji 5.0. Znalazł tam informacje o… trzech, a nie jak mogłoby się wydawać, dwóch wersjach urządzenia. 

Zobacz: Nintendo planuje dalej wspierać swoje pozostałe konsole przenośne

Dwie to oczywiście już obecne na rynku wersja klasyczna oraz niedawno wypuszczony Lite. Ale oprócz nich są tam zapisane informacje o kolejnej. Ma ona korzystać, podobnie jak wersja Lite, z procesora Tegra 214, a oprócz tego 8 GB RAM. To dwukrotnie więcej niż mają już istniejące urządzenia. Nowa wersja ma też korzystać z pamięci LPDDR4X DRAM.

Zobacz: Nintendo po cichu ulepsza Switcha – będzie mocniejszy?

Te doniesienia potwierdzałyby poprzednie informacje, że Nintendo wciąż pracuje nad najmocniejszą wersją konsolki. Także dziennikarze The Wall Street Journal informowali o pracach nad dwiema nowymi konsolami, z których jedną jest wersja Lite.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE