Advertisement
Strona głównaKonsoleNintendo Switch – W tym roku nie będzie ulepszonej wersji konsoli

Nintendo Switch – W tym roku nie będzie ulepszonej wersji konsoli

Jeżeli wstrzymywaliście się z zakupem konsoli Nintendo Switch czekając na jej mocniejszą wersję, to jeszcze długo poczekacie. Nintendo oficjalnie poinformowało, że nie nowa mocniejsza wersja konsoli nie trafi na rynek w 2020 roku.

Kilka tygodnie temu w sieci pojawiły się pogłoski na temat, nowej wersji Nintendo Switch wyposażonej w mocniejsze komponenty. Według analityków, nowa konsola byłaby odpowiedzią na konkurencyjne konsole od Microsoftu oraz Sony. Gracze mieli nadzieję, że podobnie jak konsole konkurencji także, Nintendo Switch Pro, jak zaczęto nazywać nową wersję, również zostanie wydana w tym roku.

Zobacz: Tańszy Xbox Series S mocniejszy niż myśleliśmy? Wyciekły prawdopodobne testy

Niestety tak się nie stanie. Jak oficjalnie poinformował Shunataro Furukawa, prezes Nintendo w tym roku firma nie ma planów na wypuszczenie nowej wersji Nintendo Switch. Jednocześnie szef firmy podkreślił, że na ten moment Nintendo jest bardzo zadowolone z wyników sprzedaży standardowej wersji Switch oraz Lite. Nintendo zdaje sobie sprawę z zainteresowania użytkowników na całym świecie ich konsolą. Obecnie głównym celem pozostaje zwiększenie bazy użytkowników, która do końca zeszłego roku osiągnęła 48 milionów klientów. Z kolei do sklepów trafiło już łącznie 52 miliony sztuk.

Zobacz: Gra Bluepoint Games na PlayStation 5 ma pokazać prawdziwe możliwości konsoli

Nintendo ma w planach wydanie kilku limitowanych edycji Switcha, w tym dedykowanej serii gier Animal Crossing. Jednak na mocniejszy model będziemy musieli poczekać i nie stanie się to w tym roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. A skąd pomysł, że w ogóle miała by być kiedykolwiek mocniejsza wersja? Tacy pewni jesteście swego, a co do czego potem z waszego wróżenia wychodzi g*wno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię