Strona głównaKonsoleNintendo wymieniło 95-letniej Japonce Game Boya za darmo

Nintendo wymieniło 95-letniej Japonce Game Boya za darmo

Konsoli Game Boy Nintendo na próżno szukać w sklepach, jednak jak się okazuje, można dostać fabrycznie nowy egzemplarz bezpośrednio od producenta. Przynajmniej tyle szczęścia miała 95-letnia fanka Tetrisa.

95-letnia gamerka z Japonii uwielbiała grać w Tetrisa na Game Boyu. Seniorka grała tak dużo, że ostatecznie trzecia z kolei konsola odmówiła już posłuszeństwa. Z racji, że Game Boy od dawna nie jest już dostępny w sklepach, staruszka poprosiła o pomoc Nintendo.

Zobacz: Xbox Series X będzie potężną maszyną! Microsoft podał wiele szczegółów i liczbę teraflopów

Córka staruszki, podzieliła się historią sprzed lat z lokalnym dziennikiem, skąd trafiła do sieci i serwisów branżowych. Według opisu, staruszka przez wiele lat z zacięciem grała w Tetrisa na Game Boyu. Staruszka zaczęła podupadać na zdrowiu i jej jedyną rozrywką był Tetris. Niestety konsola dokonała żywota. Nowej konsoli nie sposób było już znaleźć w sklepie i nikt nie chciał się podjąć naprawy starej konsoli. Rodzina postanowiła wysłać popsutą konsolę bezpośrednio do Nintendo z prośbą o pomoc.

Ekipa Nintendo stanęła na wysokości zadania i po tygodniu odpisała do seniorki. Producent nie dysponował już komponentami do naprawy konsoli, ale w magazynach udało się znaleźć fabrycznie nowy egzemplarz. Japonka otrzymała całkowicie nową konsolę.

Zobacz: Wiceprezes Sony sugeruje, że wkrótce może odbyć się pokaz PlayStation 5

Ostatecznie staruszka dożyła 99 lat, do końca zachowując pełną świadomość. Tą może zawdzięczać stałemu ćwiczeniu mózgu przez granie w Tetrisa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcekotaku
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię